Kontaktný gril a jeho výhody

Kontaktný gril predstavuje rozumný kompromis pre všetkých, ktorí zbožňujú grilované jedlá a zároveň nemajú čas  rozpaľovať gril na drevené uhlie. Kontaktný gril je najrýchlejšie riešenie, keď máte veľký hlad. Pozrime sa bližšie, čo by ste mali vedieť, keď sa rozhodnete pre kontaktný gril.

Kontaktný gril – využitie?

Výhodou kontaktných grilov je fakt, že vďaka dvom grilovacím plochám sa pokrm pripravuje súčasne z oboch strán, čím sa dá ušetriť kopa času. Na rovnomerné rozvádzanie tepla sa používa platňa, pri niektorých málo modeloch to môže byť rošt.

Kontaktný gril predstavuje pomerne rýchly, jednoduchý a nie veľmi nákladný spôsob, ako si pripraviť grilované špeciality. Existuje samozrejme viacero druhov takýchto grilov. Zaujímavým prvkom pri niektorých typoch je to, že môžete využiť iba jednu grilovaciu plochu, tak akoby to bol klasický gril.

Ako palivový zdroj môže slúžiť plyn, ale aj elektrická energia, čo znamená pohodlnú reguláciu výkonu, obdobne ako pri domácich sporákoch.

Kontaktný gril do domácnosti

Využitie pre kontaktný gril

Kontaktný gril je nesmierne obľúbený u mnohých fajnšmekrov. Menšie modely môžete používať takmer kdekoľvek a hlavne kedykoľvek dostanete chuť na niečo grilované. Chutné rýchlovky aj zdravé hlavné chody budú hotové bleskurýchlo. Zaručuje to grilovacia plocha, ktorá sa rozohreje na požadovanú teplotu skôr, ako sa nazdáte.

Zakúpiť sa dajú viaceré typy kontaktných grilov – od malých, dobre prenosných až po rozmernejšie a ťažie plynové zariadenia. Podľa funkcií aj rozmerov sa potom odvíja i cena.

Tip: kontaktný gril sa od iných modelov grilov odlišuje prevažne svojou grilovacou plochou. Ohnisko je nahradené platňami, pod ktorými sú situované horáky.

Uvažujete o kúpe nového grilu?

Zaujíma vás, v čom sa odlišuje kontaktný gril od iných modelov?  Tak si o nich prečítajte:

Gril: Ako vybrať ten správny?

Lávový gril

RBS gril

Plynový gril

Gril na drevené uhlie a brikety

Vodný gril

Elektrický gril

Kontaktný gril

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.