Keď žalúzie nestačia, poradíme vám pri výbere modernejšej tieniacej techniky

Tieniaca technika nám pomáha vytvárať dobrú klímu v interiéri domácnosti. Využívame ju počas celého roka a chceme, aby nám slúžila niekoľko desaťročí bez toho, aby sa poškodila.

Kedysi patrili medzi klasiku žalúzia a rolety, dnes sa preferuje celkom iná tieniaca technika. Viete ktorá?

Screenové rolety

Pôvodne boli navrhnuté, aby slúžili ako tienenie veľkých presklených výkladov a reštauračných terás, no v súčasnosti sa využívajú hlavne ako tienenie moderných rodinných domov s veľkými francúzskymi oknami. Presvetlia vám interiér, no zároveň nestrácajú funkciu tieniacej techniky. Majitelia si ich vyberajú najmä preto, lebo im poskytujú súkromie – vy vidíte von, ale dovnútra vám nikto nebude vidieť.

Ak sa obávate, že by vám ich vietor strhol, nemajte obavy. Sú vetruvzdorné a látky, z ktorých sú tieto rolety vyrobené, si zachovajú farebnú stálosť. Práve toto by vás mohlo presvedčiť, aby ste si kúpili screenové rolety.

Závesy

V moderných rodinných domoch s veľkými oknami vládnu závesy, ktoré ako väčšina predajcov vraví, zaženú nudu na klinec. Nie sú to ale klasické závesy, sú to závesy, ktoré sú vyrobené z kvalitných nekrčivých materiálov, ktoré nezachytávajú prach vo veľkom a udržujú si svoju farebnú stálosť aj po niekoľkých rokov. Väčšinou sa jedná o závesy, ktoré sú vyrobené presne podľa požiadaviek klientov. Najčastejšie sa prispôsobuje šírka a výška závesov.

Štýlové závesy doladia interiér, chránia interiér pred neželanými pohľadmi z ulice a hlavne chránia interiér pred extrémnymi horúčavami v letných mesiacoch.

Odporúčame vám dať si ich ušiť na mieru v takej firme, ktorá vám bude ochotná prísť vymerať priestor a hotové závesy vám dovezie priamo domov. K závesom vám odporúčame doobjednať si dekoračné šály, ktoré vzorom a farebným prevedením zladíte k závesom.

Ak nechcete žalúzie, vyberte si modernejšie tieniace techniky. Screenové rolety a moderné závesy na mieru vás pravdepodobne oslovia najviac.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.