Joga. Prečo o nej počúvame z každej strany?

Joga, joga, joga…v čom tkvie jej tajomstvo? Ak rozmýšľate nad tým, že by ste chceli skúsiť niečo nové, niečo, čo by vám zlepšilo duševnú pohodu aj fyzickú kondíciu, tak by ste rozhodne mali čítať ďalej. Ak vás nebaví dvíhať činky vo fitku, ani natriasať sa pri zumbe, tak skúste je joga stvorená ako pre vás.

Kde sa vzala, tu sa vzala joga

joga ako cvicitJoga pochádza z Indie a je to veda o tele, mysli, vedomí a duši. Je známa po celom svete a na jej kurzy už nie je problém dostať sa aj vo všetkých väčších mestách. Niekto si ju spája iba s relaxom a meditáciou, ale pomocou jogy môžete aj chudnúť, hlavne ak sa zameriate na power jogu. Toto cvičenie využíva základné pozície klasickej jogy, ale je obohatené o modernú a dynamickú formu cvičenia. Veľký dôraz tu je kladený hlavne na ohybnosť. Toto cvičenie vám zlepší vašu kondíciu, pomôže s boľavým chrbtom, pomôže vám odbúrať stres a ukľudní váš nervový systém.

Samotná joga je jedným z najúplnejších a najuniverzálnejších systémov. Je to súbor techník na prípravu človeka na plnší život. Učí nás, že všetky aspekty života sú neoddeliteľne prepojené. Jednou z najnákladnejších myšlienok jogy je žiť šťastne. A kto by nechcel byť šťastný? Mnoho ľudí hľadá šťastia vo vonkajších aspektoch života, ale toto cvičenie vás naučí, že šťastie musíte nájsť v sebe. Šťastie je stav mysle.

Naučí vás vnímať pozitíva, ktoré si neuvedomujete

Teraz si nezačnite myslieť, že ako náhle začnete chodiť na jogu, budete šťastní. Začne sa u vás rozvíjať pomaly a s jej pomocou nájdete seba samého. Dá vám niečo, čo vo vás vydrží celý život.

Joga vás naučí myslieť iným spôsobom, opiera sa o zákony karmy, ktoré mnohí poznáme. Nielen naše skutky, ale aj myšlienky nám môžu ovplyvňovať život. Myšlienky sú mocné, viac ako si myslíte. Takže skúste každý deň začať s pozitívnou myšlienkou, ktorá je ako nektár. Negatívne myšlienky sú ako jed.

Naučí vás veriť sebe samému. To je základ, aby ste si verili a mali sa radi. Nepripúšťajte si neúspechy, ale sústreďte sa na výsledky, ktoré ste dosiahli, alebo chcete dosiahnuť.

Ako začať

joga cviky ako zacatAk sa už teda do toho pustíte, začať by ste mali s vyhľadávaním kurzu vo vašom meste. Začnete s kurzom pre začiatočníkov. Tam sa oboznámite , čo to všetko to so sebou prináša, čo od vás joga vyžaduje a čo vám dá do života. Pri prvých lekciách je dôležité, aby ste sa nesnažili, čo najlepšie a najrýchlejšie napodobniť jednotlivé pozície. Nikto nie je na začiatku dokonalí. Budete sa postupne učiť ohybnosti, ako správne prepojiť dýchanie s cvičením, ako sa uvoľniť a vypustiť stres.

Výsledky, ktoré by vám mala joga zaistiť sú hlavne – naučiť sa lepšie uvoľňovať stres a zvládať vypäté situácie, zvýšiť si kvalitu spánku, naučí vás lepšie sa kontrolovať a sústrediť, dodá vám energiu a vitalitu, zlepší vám psychomotorické funkcie, predĺži život, zníži riziko výskytu chorôb ako cukrovka, rakovina, má pozitívny vplyv na náladu človeka atď.

Jogu často používajú aj rehabilitační pracovníci, ktorí už zo skúseností poznajú jej pozitívne účinky na ľudskú psychiku a hladinu šťastia. Takže či už sa rozhodnete pre klasickú, či power jogu váš život to môže zmeniť iba v pozitívnom zmysle.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.