Jednoduchý návod na farbenie vlasov hennou

Vlasy sú korunou krásy a preto by sme sa k nim mali správať tak, ako si zaslúžia. Teda dať im tú najlepšiu starostlivosť a tie najkvalitnejšie prípravky starostlivosti o vlasy. K nim patrí aj henna. Aké sú jej vlastnosti a ako si ňou farbiť vlasy?

Čo je henna a prečo ju používať

Určite viete, že henna je prírodné farbivo, ktoré slúži nielen na farbenie pokožky, ale najmä na farbenie vlasov. Na farbenie sa používa už po stáročia. Je veľmi obľúbená preto, že má čisto prírodné zloženie. Neobsahuje teda žiadne chemikálie, a je tak vhodná pre tých, ktorí trpia alergiami, rôznymi kožnými chorobami alebo sú citliví na klasické farby na vlasy. Toto prírodné farbivo sa získava z listov rastliny lawsonia. Listy sa usušia, pomelú a tak sa získava 100%-ne prírodný prášok, teda henna. Rozlišujeme červenú, bezfarebnú a čiernu hennu. Ich kombináciou, prípadne miešaním s prírodným farbivom indigo, sa získavajú rôzne farebné odtiene henny. A prečo ju používať?

  • Henna farbí vlasy šetrne a bez chémie
  • Posilňuje slabé vlasy a zabraňuje ich štiepeniu
  • Chráni vlasy pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi
  • Spevňuje korienky vlasov a podporuje ich rast
  • Henna na vlasy je skvelá aj ako kondicionér
  • Vďaka jej používaniu vlasy predčasne nešedivejú
  • Obmedzuje prílišné mastenie vlasov

Návod na hennovanie

Farbenie vlasov hennou zvládne každý. Ako na to? Príprava je veľmi jednoduchá. Potrebovať budete len hennu, plastovú nádobku a lyžičku, plastovú čiapku a citrusovú šťavu (na výber máte buď jablčný ocot alebo citrónovú, či grepovú šťavu). Ak budete chcieť, pridať môžete aj svoj obľúbený éterický olej. Návod na hennovanie zahŕňa len zopár krokov:

1. Prášková henna na vlasy sa vsype do plastovej nádobky. Použite množstvo henny podľa dĺžky vlasov. Na krátke stačí 100g, na veľmi dlhé zas potrebujete až 500g.

2. Primiešajte citrusovú šťavu (2-3 lyžičky) a ak chcete, aj éterický olej, čaj alebo kávu. Vytvorte pastu, ktorá sa bude ľahko nanášať.

3.  Henna musí postáť, kým sa nezačne uvoľňovať farbivo. Zistíte to ponorením papierika do zmesi. Ak ostane zafarbený, môžete začať nanášať na vlasy.

4. Postupujte po prameňoch, od korienkov ku končekom a pokryte celý povrch vlasov. Vlasy si prikryte plastovou čiapkou alebo vreckom a potom zabaľte do uteráka, ktorý ste predtým namočili v horúcej vode. Neskôr môžete ohrievať fénom alebo si sadnúť na slnko.

5. Hennu nechajte pôsobiť, kým vlasy nezískajú želaný odtieň. Po chvíli vytiahnite pramienok vlasov a farbu skontrolujte.

A máte hotovo. Henna na vlasy je určite lepšia, ako klasické farby. Svoje vlasy ňou nezaťažujete, ale naopak ich posilníte. Hennovanie odporúčame v prípade, ak Vám záleží nielen na peknej farbe, ale aj na zdravý a kvalite vlasov. A ak okrem vlasov nechcete zbytočne chémiou zaťažovať ani svoje telo, siahnuť by ste mali po prírodnej a bio kozmetike. Postaráte sa nielen o svoj vzhľad, ale aj o zdravie!

 

farbenie hennou

 

Save

Save

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.