Jarné upratovanie v našom šatníku

Jar sa spája s veľkým upratovaním našich domácností. Po zime máme príležitosť urobiť aj väčšie upratovanie, no vyhýbať by sme sa nemali ani nášmu šatníku.

Niekto musí z kola von

V našej skrini sa nahromadia za rok množstvá oblečenia, topánok a doplnkov, ktoré už dlho nenosíme, a pritom len zaberajú miesto. S príchodom teplých dní však chceme zmenu aj v našom šatníku. Neraz tak podľahneme novým trendom, no čoskoro prichádzame na to, že tieto nové kúsky nemáme kam dať. Staré veci preto musia ísť preč.

Oblečenie nevydrží večne. Najmä, ak máme obľúbené nohavice či šaty, často ich musíme vyhodiť práve pre obnosený vzhľad. Nechcete predsa nosiť neustále to isté a obnosené oblečenie, v práci musíte reprezentovať. Výmene sa teda nevyhnete. Aj keď udržať krok s módou, nie je lacné, zamerajte sa radšej na to, čo Vám padne ako uliate a čo môžete kombinovať s ostatným oblečením vo svojej skrini. Dôležité je, aby to bolo variabilné a praktické.

Ako sa rozhodnúť?

Ak vyhadzujete staré oblečenie, pokojne si spravte zoznam, ktoré kúsky musíte nahradiť novými. Niektoré stálice by mali byť v každom dámskom šatníku. Keď si spravíte takýto poriadok, budete môcť vyraziť na nákupy. Každá sezóna je predsa špecifická a iná a chceme sa jej prispôsobiť.

Ceny v obchodoch však nie sú práve nízke, ak máte len obmedzený rozpočet, vyberajte múdro a zabudnite na výstrelky. Ak ich totiž nestihnete obliecť práve teraz, o rok ich budete vyhadzovať, pretože rýchlo vyjdú z módy. Takémuto plytvaniu sa predsa chcete vyhnúť.

Ušetriť však môžete aj kúpou cez internet. Oblečenie je zradné, keďže ho nevidíte naživo a nemôžete si ho vyskúšať. Avšak ušetríte, ak si vyberiete kabelku. Kožené kabelky sú stálicami a vydržia dlhšie, vstúpte do e-shopu a vyberajte.

Prekvapí aj výber vhodných dámskych hodiniek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.