Inteligentný čajník so sitkom

Čaj je obľúbený nápoj, ktorý si radi doprajú všetci. Či už horúci alebo ľadový, každý čaj má svoje jedinečné čaro. Lenže praví milovníci čaju nepoužívajú vreckový čaj a na jeho prípravu využívajú aj originálny čajník. Dnes máme pre vás skvelý tip na inteligentný čajník so sitkom, ktorý vám uľahčí prípravu sypaného čaju.

Inteligentný čajník so sitkom značky ingenuiTEA 450ml alebo 950 ml

Čajník so sitkom – čaj vylúhuje aj precedí

Inteligentný čajník ingenuiTEA je iný, ako klasické čajníky. Ak zbožňujete chuť čaju, ktorý je pripravený z čajových lístkov alebo byliniek, tak by ste mali zbystriť pozornosť. Tento čajník totiž dokáže čaj nielen vylúhovať, ale ho ešte aj precediť, aby v šálke zostal iba číri čaj bez nečistôt.

Môžete tak dať zbohom nepraktickým sitkám, ktoré nedovoľujú čaju získať chuť z každého lístka. A navyše, keď si chcete pripraviť sypaný čaj, potrebujete na jeho prípravu dlhý čas, ale aj kopec doplnkov. Inteligentný čajník vás toho zbaví.

Prečo sa volá inteligentný čajník?

Pretože príprava čaju je ľahká a veľmi kultivovaná. Nechajte zovrieť vodu a do čajníka dajte svoj obľúbený sypaný čaj, prípadne čerstvé bylinky, kvety atď. Keď je voda vriaca, tak s ňou zalejte čas a zaklapnite poklop. Čajové lístky majú dostatok priestoru na lúhovanie, takže maximálne uvoľňujú všetky arómy i chute.

Keď je proces lúhovania hotový, tak jednoducho položte inteligentný čajník na pohár, ktorý chcete naplniť. Čajník automaticky uvoľní piest a hotový precedený čaj stečie doň, zatiaľ čo čajové lístky zostanú v čajníku.

Inteligentný čajník môžete kúpiť 450ml alebo väčší až 950 ml. Ak chcete naplniť dva poháre, tak pri plnení proste čajník nadvihnite a on sa uzatvorí. Potom ho znova položte na druhý pohár a čajník ho začne plniť.

ingenuiTEA - Inteligentný čajníkZ čoho je čajník vyrobený?

Základom je nezávadný plast Tritán. Ten je špeciálne navrhnutý, aby odolal vysokým teplotám a používa sa v potravinárstve. Tým pádom sa z neho do čaju nemôžu uvoľňovať žiadne škodlivé látky. Zároveň spĺňa hodnotenie BPA free, čo znamená, že neobsahuje bisfenol. Preto  v ňom môžete variť čaj aj pre deti a bábätká.

Čajník sa veľmi ľahko čistí a zvládne to naozaj každý. Stačí len vyklopiť sitko, opláchnuť ho vo vode, poumývať vnútro čajníka a nechať oschnúť. Čajník je znova pripravený na ďalšie použitie. Inteligentný čajník môžete bez problém čistiť aj v umývačke riadu. Vyvarovať by ste sa mali iba čisteniu s príliš drsnými špongiami alebo drôtenkou, aby na čajníku nezostali škrabance.

Inteligentný čajník môžete zakúpiť na stránke www.babickinazahrada.sk, kde nájdete nielen video ako funguje inteligentný čajník, ale aj bohatý výber sypaných čajov pre zdravie, krásu alebo len tak pre radosť.

3 komentárov pre “Inteligentný čajník so sitkom

  1. Je pravda ze za tie peniaze by mohol byt z lepsich materialov ako z plastu. Pacil by sa mi keramicky no tam by asi tazko spravili ten vyklapaci system 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.