Háčkovanie, kuchynský riad a doplnky od Felixov

Pamätáte sa ešte, ako veľmi vám chutilo, keď stará mama navarila? A mohlo to byť absolútne hocičo, vždy ste sa oblizovali ešte pár hodín po jedle. Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, čím to bolo? Odpoveď hľadajte ufelixov.sk. Dnes pokračujeme v sérii Polopate.sk hľadá kvalitu.

Babka bola nepochybne skvelá kuchárka, o tom niet pochýb. Starostlivo dodržiavala postupy a recepty, ktoré sa dedili v rodine po celé generácie. Okrem toho môžeme tento nezabudnuteľný labužnícky zážitok pripísať aj domácim potravinám. Niet nad chuť čerstvých, doma vypestovaných plodín. Mňam.

smaltované riady

Lenže, aj keď sa doma snažíte variť podľa babičkinho receptu a používate suroviny z vlastnej záhradky, tak tomu stále niečo chýba. Niečo, čo robilo každé jedlo zvláštnym a jedinečným. Žeby štipka lásky? Ak varíte pre seba a svojich najbližších, tak jej bude dostatok. Nie, tajnou ingredenciou je samotná príprava a servírovanie jedla.

Čo máme na mysli? Len si pekne spomeňte, v čom varila vaša stará mama. Žiadny teflón ani nerezová oceľ, ale starý dobrý smalt. Už si spomínate? Smaltový riad je nestarnúca klasika, ktorá sa pomaly vytráca z našich kuchýň. Jeho výhodou je fakt, že sa ľahko udržiava, je vhodný na všetky varné povrchy a môžete ho pokojne dávať do umývačky riadu.

Lenže postupom času smalt vychádzal z módy a nahradili ho novšie povrchy a materiály, ktoré ste vídali v reklame každý deň. No možno aj vám to príde tak, že pripravované jedlo stráca svoje čaro, hlavne pri používaní lacnejších „nepriľnavých“ panvíc, ktoré sa nepoškriabu ani nepripália. Škoda len že realita je niekde inde.

Ak ste však spokojní so svojím doterajším riadom, no radi by ste si zaspomínali pri varení na staré dobré časy, tak by ste mohli porozmýšľať, že si ho zadovážite napríklad na chatu. Smalt si udržiava svoju popularitu hlavne u chalupárov alebo ľudí, ktorí vymenili mestskú džungľu za pokoj dedinského prostredia. Práva oni si radi doprajú dobré jedlo a zároveň si osviežujú spomienky na detské časy, kedy bol život bezstarostný a babka vždy ukuchtila niečo dobré pod zub.

smalt

Ak aj vy chcete variť chutne, zdravo a s uchovaním všetkých potrebných živín v jedle, no smalt nie je pre vás, tak nezúfajte. Jeho nástupcom v tejto oblasti je keramický riad. Keramika ponecháva jedlu prirodzenú chuť. Ďalšou nesmiernou výhodou je veľmi ľahké umývanie keramického riadu. Zaručene sa vám na ňom nič nepripáli a väčšinou ho stačí len opláchnuť vodou a máte hotovo!

Kvalitné keramické hrnce, ale aj pestrý smaltový riad nájdete ufelixov.sk. A to nie je všetko. Rodinka Felixová je hrdá na to, že produkty z jej ponuky si môže dovoliť skutočne každý a čo je ešte lepšie, tak aj každého určite potešia. Nájdete tu háčkované veci, galantériu – prevažne vlnu a gombíky, servítky či riady do kuchynky, ktoré vás potešia nielen praktickosťou ale aj príjemným vzhľadom. Okrem obchodíka neprehliadnite ani „Receptárik“, kde nájdete inšpirácie čo uvariť celej rodinke a sekciu „Blogujeme“, kde sa s vami Felixovci podelia o poznatky, nápady či názory z rôznych oblastí života.

A čo je najlepšie na obchode www.ufelixov.sk? Asi to, že skoro všetko čo tam nájdete je skladom. Tento obchod patrí k tej vzácnej menšie predajcov, ktorí sa nechvália fotografiami stoviek tovarov, na ktoré po objednaní čakáte pol roka, pretože zákazník je tu na prvom mieste.

Jeden komentár pre “Háčkovanie, kuchynský riad a doplnky od Felixov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.