Dušičky – pozor na nástrahy Pamiatky zosnulých

Dušičky čiže Pamiatka zosnulých by mal byť čas, kedy s pokorou spomíname na našich rodinných príslušníkov či známych. Lenže v poslednom čase sa množia správy kradnutí vencov z hrobov, aby boli následne znova predané. Lenže to nie je jedniná vec, ktorá nás môže nemilo prekvapiť počas týchto sviatkov.

dusickyDušičky lákajú zlodejov

Pri zapaľovaní sviečok a spomínaní na našich drahých zosnulých si treba dávať pozor aj na peňaženky, kabelky, tašky a iné osobné veci. Zvýšený výskyt ľudí na cintoríne má za následok aj prudký nárast krádeží. Polícia každoročne rieši zmiznuté dekorácie, ukradnuté veci odložené pri hroboch alebo krádeže na parkoviskách.

Preto si určite strážte svoje veci. Nikdy si ich nedávajte na zem, ani ak práve potrebujete niečo upraviť a mať voľné ruky. Ani neviete ako a prejde okolo vás niekto, kto si vašu nepozornosť všimne a vy ostanete v poriadnom šoku.

Najčastejšie miznú sviečky, kvety, dekorácie. Toto bohužiaľ niektorí ľudia berú ako samozrejmosť a zmieria sa tým. Problém nastáva, ak chcete hroby ozdobiť drahšími vecami. Vtedy polícia odporúča, aby ste si daný predmet odfotografovali už umiestnený na hrobe. Fotografia upresní detaily a pomôže pri chytení páchateľa.

Čo sa týka aut -nikdy tam nenechávajte žiadne dôležité veci. Takisto pozor na tašky pohodené viditeľne na sedadlách. Aj bezvýznamná igelitová taška môže prilákať zlodejov, ktorí vám bez problémov rozbijú okienko, alebo inak mechanicky poškodia auto.

Ak je to možné, tak na cintoríny si neberte ani peňaženky, tobôž nie veľkú hotovosť. Keď peniaze máte pri sebe, tak si dajte pozor nato, kde si schováte peňaženku. Hlavne dámy by si mali skontrolovať svoje kabelky, či ich majú poriadne zatvorené. Najlepšie je peňaženku si schovať do vnútorného vrecka kabátu, či bundy. To isté platí aj o dokladoch, pretože pri ich strate vynaložíte veľa energie a stratíte kopu času vybavovaním nových.

Pamiatka zosnulých a neskúsení vodiči

Polícia varuje nielen pre krádežami na hroboch, ale pozor by ste si mali dávať aj na cestách. K sviatkom neodmysliteľne patria aj takzvaní „sviatoční vodiči“. Často sú to ľudia, ktorí svoje autá prevetrajú párkrát za rok – na Veľkú noc, Vianoce a na Dušičky. Ich reakcie nie sú tak rýchle a pohotové.

Keďže cez sviatky sa všetci všade ponáhľajú, treba dávať pozor aj na parkoviskách, aby nedošlo k drobným nehodám. Takže v tomto období zvlášť platí, že by sme mali byť ohľaduplní za volantom.

Majte sa na pozore všade, kam sa pohnete, aby ste cez tieto dni, keď je treba spomínať na našich drahých zosnulých, nemuseli riešiť krádeže a dopravné nehody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.