Detská trampolína: Ako si správne vybrať?

Každé dieťa rado behá, skáče a šantí sa. Možno práve preto takmer všetky deti milujú trampolínu. Skáču na nej dlhé hodiny do výšky a dokážu sa na nej poriadne vyblázniť. Preto je veľmi dôležité zamerať sa na správny výber trampolíny, aby sme tak zabezpečili bezpečnosť pre naše detičky.

Existujú vonkajšie záhradné trampolíny a trampolíny do uzavretých priestorov. A viete, že trampolína sa v dnešnej dobe považuje za súčasť záhrady? Na trhu je veľké množstvo trampolín, ale ktorá detská trampolína je naozaj bezpečná? Tu je pár tipov:

  1. Trampolína musí bezpochyby spĺňať prísne bezpečnostné opatrenia a musí byť teda dostatočne pevná.
  2. Pred kúpou si rozmyslite, či chcete na nej skákať aj s deťmi a tým pádom si zvoľte správnu váhovú kategóriu. Venujte tomu dostatočnú pozornosť, pretože ak nezvolíte správnu nosnosť, znižujete tým životnosť vašej trampolíny. A verím, že to nechcete.
  3. Viete, čo je najdôležitejším bezpečnostným prvkom? Ochranná sieť. Lenže mnoho ľudí podceňuje tento fakt a často tým vzniká riziko úrazu. Všetky väčšie trampolíny by ju mali mať. Ochranná sieť má byť pevná a čo sa týka výšky, má dosahovať od 1,6 m až do 2 m. Taktiež sú dôležité aj schodíky, aby sa tak vyhlo úrazu pri zliezaní z trampolíny.
  4. Hovorí sa, že čím väčšia trampolína, tým je väčšia zábava. Ale veľkosť samozrejme závisí aj od vašich priestorových možností. Rozmyslite si, či chcete trampolínu doma alebo na záhrade.
  5. Cena je dôležitým faktorom. Na trhu existujú trampolíny značiek Active Hobby a Justjump, ktoré sa vyznačujú kvalitou, sú dostupné za skutočne primerané ceny a sú jednotkou na trhu.

Trampolína pre deti by mala byť už aj na pohľad zaujímavá. Vedeli ste, že existujú rôzne farebné variácie trampolín a tak si pre vaše dieťa môžete vybrať z viacerých farebných kombinácií? Na výber máte napríklad zelenú, červenú, oranžovú alebo modrú trampolínu.

Je viac než isté, že každého rodiča teší úsmev svojich detí. A ako bonus je pobyt na čerstvom vzduchu a ten deťom len prospeje. Preto neváhajte a vyberte správnu farebnú trampolínu pre vaše deti a vyčarte im tak úsmev na tvári.

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.