Dá sa naozaj schudnúť?

Táto otázka trápi nejednu z nás, no odpoveď na ňu hľadáme často dlhé roky. Aj keď sú nám v médiách prezentované takmer zázračné spôsoby chudnutia, sme k nim veľmi skeptické. Aj napriek tomu však veľmi rady skúšame stále nové a nové diéty.

Mať ideálnu postavu nie je údelom každej z nás, no to neznamená, že sa musíte uspokojiť s 20 kg naviac. Ak ste sa doposiaľ trápila len diétami, ktoré síce možno zaberajú, no ich výsledok je len prchaví, nečudujte sa, že je pre Vás nadváha nikdy nekončiacim bojom. Naše telo nie je stavané na takú záťaž, akú si občas so sebou nosíme. Riešenie však neponúka len úprava stravy. Samozrejme, aj tá je veľmi dôležitá, no ak chcete naozaj schudnúť, musíte na to ísť tak, aby ste tento režim aj dlhodobo vydržala.

Dôvodom prečo diéty nezaberajú, je práve ich jednotvárne zameranie a striktné dodržiavanie. Hladom však v skutočnosti nedocielite nič, aj keď na prvý pohľad schudnete, v momente, keď začnete jesť „normálne“ prídu kilá opäť a ešte sa prihodí aj niečo naviac. Telo sa totiž takto snaží nazbierať zásoby pre prípade ďalšieho šoku spôsobeného diétou.

Schudnúť sa ale naozaj dá, len to chcete Vaše presvedčenie a aj čas. Strava je prvoradá, no mala by byť vyvážená a pestrá. Hlavným spojencom na ceste za štíhlejšou postavou je však pohyb. Práve ten spôsobí, že kilá pôjdu dole rýchlejšie a svoju novú ideálnu váhu si aj bez väčších problémov udržíte. Ideálny je beh. Ten nestojí veľa, keďže Vám postačuje len dámska bežecká obuv, napríklad aj z bezeckyeshop.sk, a pekné kľudné miesto, napríklad v parku.

Za sychravého a chladného počasia sa však nechce von nikomu, no to by nemala byť zámienka na zaháľanie. Aj doma môžete výborne cvičiť, postačia Vám k tomu činkové sety, ktoré nájdete aj na fitness-sport.sk. Najlepšie sa cvičí s vlastnou váhou. Hrazda by teda nemala chýbať ani u Vás doma.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.