Čo by ste mali vedieť ešte predtým, ako sa pustíte do rekonštrukcie v domácnosti?

Aj vás onedlho čaká rekonštrukcia v domácnosti a pomaly, ale isto sa na ňu dôkladne pripravujete? Ešte predtým, ako sa ale do nej pustíte, musíte si ujasniť nasledujúce veci, o ktorých si povieme v riadkoch nižšie. Akákoľvek rekonštrukcia v domácnosti je finančne náročná záležitosť, preto rozhodne nič nepodceňujte.

 

Koľko peňazí ste ochotní investovať?

 

Akonáhle si uvedomíte, že vaša domácnosť potrebuje nevyhnutne rekonštruovať, skôr, ako si zarezervujete termín rekonštrukcie u odporúčanej a hlavne známej stavebnej firme, musíte mať stanovený rozpočet, ktorého sa jednoducho budete držať. Samozrejme, rekonštrukcia sa môže o čosi predražiť. Bez toho, aby ste ale mali stanovený rozpočet, sa do rekonštrukcie nepúšťajte.

 

Chcete stavebnú firmu, alebo nie?

 

Dôležité je vedieť aj, či rekonštrukciu zvládnete sami, alebo budete potrebovať pomoc skúsených odborníkov patriacich pod stavebnú firmu. Niektoré rekonštrukcie na dome zvládnete bez akejkoľvek pomoci, avšak niektoré si vyžadujú, aby pri nich boli skúsení stavbári, murári, tesári. Zvážte toto rozhodnutie, ale nezabúdajte na toto všetko myslieť v predstihu. Ak sa rozhodnete pre stavebnú firmu, môže sa stať, že sa vám prisľúbi až o niekoľko mesiacov, čo vám samozrejme nemusí vyhovovať. Stavebné firmy robia celý rok, závisle od rozsahu rekonštrukcie/ stavby. Minimálne tri mesiace vopred si dohadujte termín začatia rekonštrukcie.

 

Kedy čo rekonštruovať?

 

Ak plánujete pokládku zámkovej dlažby, cez zimu túto rekonštrukciu realizovať rozhodne nemôžete. Termín každej rekonštrukcie by ste mali konzultovať so skúsenými murármi, ktorí vám odporučia termín začatia. Aj keď počasie je nestabilné a nemôžete vopred predpovedať, ako bude, ročné obdobie v tomto prípade zohráva dôležitú úlohu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.