Čo robiť, ak to na Silvestra preženiete s alkoholom

Všetci to poznáme, drink sem, drink tam, s každým si pripijeme na začiatok Nového roka. Veľa ľudí neustráži svoju hranicu a na druhý deň sa zobudia s poriadnym bolehlavom a nevoľnosťou. Nuž opica nie je ľahká. Ponúkneme pár tipov, ktoré ju pomôžu skrotiť.

Ako predísť rannej nevoľnosti

alkohol opica SilvesterEšte predtým ako pôjdete oslavovať sa poriadne najedzte. Najlepšie spravíte, ak svoj žalúdok  „omastíte“. Ak by ste išli popíjať nalačno, tak si len pohoršíte. Takisto si pred záťahom kvalitne pospite.

Keď už sa rozhodujte v tom, aký druh alkoholu budete piť, tak uprednostníte biely pred tmavým.  To platí aj u vín, radšej biele ako červené. Ak ale medzi vaše obľúbené destiláty patria práve tmavé alkoholové destiláty, tak siahnite určite po tom kvalitnejšom. Lacnejšie vám síce nezaťažia peňaženku, ale váš žalúdok na druhý deň určite.

Radi zapíjate džúsom, energy drinkom, ochutenými  vodami či nebodaj pivom ? Voľte radšej minerálku. Ak si ju doprajete počas celého večera, tak výrazne podporíte svoje šance nato, že sa vyhnete rannému rande so záchodovou misou.

Na druhý deň

Ak sa už ráno zobudíte a ľutujete, že ste vôbec narodili, tak ako prvé si doprajte čistú vodu. Vaše telo je jednoducho dehydrované a musíte mu dopriať tekutiny. Počas tohto stavu strácate nielen vodu, ale aj draslík, ktorý  si môžete doplniť napríklad banánom alebo špenátom. Multivitamín je tiež dobrou voľbou.

Zabudnite na kávu. Veľa ľudí robí chybu v tom, že si ráno hneď dopraje tento nápoj. Ale čo káva robí telu? Odvodňuje ho a to je to posledné, čo práve teraz potrebujete.

Doprajte si vlažnú sprchu, nadýchajte sa čerstvého vzduchu.  Zacvičte si, ak to zvládnete.

Pomoc proti boleniu hlavy s alkoholuSlepačí alebo hovädzí vývar, bude to pravé pre vaše telo. Alebo si dajte niečo poriadne kyslé ako napríklad kyslú kapustu, uhorky, zavináče a pomôcť by vám mali aj vajíčka. Tie obsahujú taurín, ktorý dá vašu podráždenú pečeň do poriadku. Aj zázvorový čaj má schopnosť liečiť podráždený žalúdok.

Už sme spomínali, že med je tekuté zlato. Pre svoj vysoký obsah fruktózy pôsobí na alkohol ako protijed. To, že med je veľmi dobrým liekom na opicu, vám potvrdia aj vedci. Premieňa totiž toxíny vo vašom tele na kyselinu listovú, ktorá sa v tele spáli.

Klin sa klinom vybíja, určite ste túto múdrosť počuli. Len tvrdé žalúdky vydržia panák alkoholu hneď zrána, keď vás naťahuje aj pri myšlienke naň. Ak už pôjdete do toho, tak  stavte na čierne pivo, 1dcl a maximálne dva. Niekomu pomôže Bloody Mary alebo pomarančový džús s rozšľahaným vajcom.

Bloody Mary

4 cl vodky, 9 cl paradajkového džúsu, 1,5 cl citrónovej šťavy, pár kvapiek Worchester omáčky, pár kvapiek Tabasca, soľ, mleté čierne korenie.  Postup je jednoduchý, stačí všetko spolu zmiešať a pridať pár kociek ľadu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.