Chceli by ste vlastný bazén?

Mať vlastný bazén je dnes snom asi každej rodiny žijúcej v rodinnom dome alebo prinajmenšom rodín, ktoré vlastnia pozemok za účelom relaxu a oddychu. Veď predstava, že netreba nikam za oddychom cestovať a míňať peniaze za benzín/naftu, za drahé bufetové jedlá a vstupné na kúpaliská, sa páči všetkým. Dnes sú bazény cenovo dostupné vari pre každého, a pokiaľ si vyberiete správne, nikdy túto kúpu neoľutujete.

Bazénový set na mieru

Kúpa bazéna, to nie je ako kúpa topánok. Všetko si treba poriadne zvážiť. V prvom rade by ste si mali premyslieť, ako bude bazén využívaný, t. j. koľko času v ňom chcete tráviť, kedy a kto ho bude využívať. Je rozdiel mať ho doma alebo si ísť len z času na čas zaplávať do súkromnej záhradky alebo na chalupu. Samozrejme, pokiaľ z neho chceme mať radosť a úžitok doma, musí nás aj dokonale reprezentovať. Či už svojím tvarom, dizajnom, príslušenstvom, alebo aj svojou čistotou. A tu sa skutočne oplatí zainvestovať. Bazénové príslušenstvo vám totiž podáva pomocnú ruku vo všetkom a uľahčuje prácu okolo vášho súkromného kúpaliska. Či už formou filtrácie, alebo zberača nečistôt, alebo v podobe trysiek vracajúcich späť prefiltrovanú vodu a ventilov umožňujúcich údržbu filtrácie, čerpadiel, či automatických dávkovačov. Patria sem aj teplomery i  vysávače. Nemožno zabudnúť na letnú (solárnu) plachtu, ktorá ochraňuje bazén pri dlhšom nevyužívaní pred nečistotami a navyše aj ohrieva vašu vodu, no aj zimná ochranná plachta je pomocník na nezaplatenie. Treba však mať na zreteli, že tieto plachty neochránia pred pádom do vody, najmä čo sa malých detí týka. Môžete si preto hneď zvoliť aj zastrešenie bazéna, najmä ak plánujete svoj bazén využívať celoročne. Všetko však závisí od množstva vašich financií, ale aj od reálneho voľného času, ktorý si môžete dovoliť stráviť v bazéne.

Kam s bazénom

Ak ste si už zvážili všetky výhody bazéna, dôležité je zamyslieť sa, na aké miesto ho umiestnime. Najideálnejšie je slnečné stanovisko, ktoré vám ušetrí peniaze za ohrev vody a vám nebude zima, keď z nej vyjdete. Vhodný výber okolitej dlažby vám zaručí, že sa vám bosá noha len tak ľahko nešmykne. Svoje súkromie si najlepšie ustrážite nasadením živého plota (alebo hoci aj murovaného)  okolo vášho malého osobného kúpaliska. Rôzne doplnky zas zaručia, že sa budete cítiť ešte výnimočnejšie. Napr. solárna sprcha, reflektory, protiprúd. Tvar ste si už vybrali? Môžete mať, aký  len chcete! Výroba bazéna je dnes na vysokej úrovni, ktorá vám zabečpečí ten najväčší komfort a moderné technológie zas dlhú životnosť.  Ešte ostáva otázka, o aký bazén máte vlastne záujem. Tie nadzemné sú totiž najlacnejšie, ale rokmi strácajú svoj tvar a opotrebúvajú sa, zatiaľ čo tie v zemi zapustené majú dlhú životnosť, aj keď sú finančne náročnejšie pre naše peňaženky. Bazén s najdlhšou životnosťou je železobetónový, ktorý je však  aj najdrahší. Nech sa rozhodnete akokoľvek, váš bazén vám bude robiť službu veľmi dlhý čas, a preto sa oplatí zainvestovať.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.