bloCHECK – Android aplikácia na registrovanie bločkov odfotením

Registrácia bločkov do Národnej bločkovej lotérie je znova o niečo ľahšia. Odteraz si môžete zaregistrovať svoj doklad pomocou novej aplikácie bloCHECK, s ktorou stačí doklad len odfotiť a odoslať ho.

Aplikácia bloCHECK

bloCHECK je aplikácia pre zariadenia s OS Android a je zadarmo dostupná v Google Play. Aplikácia ponúka registráciu dokladu jeho odfotením, ale aj manuálne zadanie údajov.

 

aplikácia Android bločková lotéria

Registrácia dokladu do lotérie odfotením

Stačí kliknúť na ikonu s fotoaparátom vľavo hore. Otvorí sa vám okno s inštrukciami pre správne fotenie dokladu a po kliknutí na tlačidlo „Preskočiť“ samotný fotoaparát, ktorým môžete doklad odfotiť.

2  1

Po odfotení dokladu sa zobrazí jeho nasnímaný bloček. Ak nie sú všetky údaje dobre čitateľné, stačí kliknúť na tlačidlo discard (vyradiť) a doklad nasnímať znova. Ak je bloček zachytený dobre, tak kliknite save (uložiť).

Na displeji sa vám zobrazí náhľad odfoteného dokladu. Jeho súčasťou sú 4 body spojené úsečkami označujúce plochu dokladu. V prípade, že je doklad fotený na nedostatočne kontrastnom podklade alebo je výraznejšie poškodený či deformovaný, body s úsečkami nemusia presne korešpondovať s obvodom dokladu. Vtedy je potrebné nastaviť údaje manuálne. Tieto body je preto možné pohybom prsta posúvať a označiť nimi rohy dokladu.

4

Po potvrdení akcie sú údaje bločku rozpoznávané. Všetky rozpoznané doklady sa ukladajú do zoznamu na odoslanie. Doklad, u ktorého rozpoznávanie prebehlo úspešne, spoznáte podľa malej zelenej fajky.

Po kliknutí na nasnímaný bloček sa zobrazia rozpoznané údaje. V prípade, že neboli všetky údaje rozpoznané správne, je možné chyby manuálne opraviť. Ak sú správne môžete doklad odoslať. V prípade, že nemáte dostupný internet, doklad si môžete uložiť a odoslať ho, keď budete online.

Ako správne používať aplikáciu bloCHECK

  • Bloček by mal byť čo najmenej poškodený a deformovaný
  • Na správne rozpoznanie bločku potrebujete aj čo najlepšie svetelné podmienky, ideálne bez tieňov dopadajúcich na doklad
  • Lepšie výsledky dosiahnete aj s výrazne kontrastným podklad pod dokladom
  • Doklad foťte kolmo zvrchu a z čo najmenšej vzdialenosti. Ak nie je nevyhnutné pre zachytenie potrebných údajov fotiť celý doklad, odfoťte iba tú časť, na ktorej sa tieto údaje nachádzajú

Kompletný návod pre prácu s aplikáciou, ako aj ďalšie informácie, sa nachádzajú na na www.blochceck.sk

Jeden komentár pre “bloCHECK – Android aplikácia na registrovanie bločkov odfotením

  1. Som registrovaný v Národnej bločkovej lotérii, ale momentálne sa nemôžem prihlásiť cez Firefox, lebo systém mi vyhadzuje hlášku – musíte potvrdiť kolonku – Nie som robot – , ale na zobrazení táto kolonka nie je, čo s tým?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.