Akými darčekmi potešíte svojich kolegov v práci?

Či sme šťastní v práci bude predovšetkým záležať od toho, aké máme vzťahy na pracovisku s ostatnými kolegami. Ak aj svoju prácu milujete, ale nemáte dobré vzťahy s kolegyňami / kolegami, s ktorými zdieľate kanceláriu alebo pracujete na smene, svoje povinnosti si neplníte stopercentne a z práce odchádzate nielen fyzicky vyčerpaný, ale aj psychicky.

 

Preto je dôležité hneď v začiatkoch vytvoriť si s kolegami dobrý vzťah, aby sa vám dobre pracovalo a nepočítali ste minúty do konca pracovnej doby. Občas môžete potešiť kolegov malým darčekom – nemusí to byť zrovna materiálny. Čo by vaši kolegovia ocenili? Akými darčekmi by ste ich určite potešili? Napríklad týmito.

 

Úsmevom

 

„Kolegovcov“ dokážete potešiť aj tým, že prídete do práce v dobrej nálade a neriešite svoje súkromné problémy na pracovnej pôde. Určite sa stalo, že ste sa jednoducho neovládli a dokázali ste aj pre hocijakú hlúposť vybuchnúť. Do práce by sme mali chodiť jedine s úsmevom. Jedine tak zvládnete náročné hektické obdobie v práci.

 

To isté platí aj pre vašich nadriadených. Pochopiteľne, nadriadení majú iné povinnosti. Na nich stojí celé fungovanie firmy. Ak práve váš nadriadený zakladá úplne novú spoločnosť – dcérsku spoločnosť tej vašej, alebo má iné neodkladné povinnosti, v žiadnom prípade ho neotravujte so všetkým, čo sa vám v práci stane. Problémy s kávovarom alebo tlačiarňou dokážete vyriešiť aj vy za pomoci kolegov.

 

Ochotou pomáhať

 

Ktorý kolega by nebol rád, keby mal kolegu, ktorý by mu v prípade núdze vedel poradiť bez toho, aby tým musel zaťažovať svojich nadriadených? Svojich kolegov, ktorých máte okolo seba, dokážete potešiť tým, že im v prípade, že niečo nebudú vedieť, budete ochotní pomôcť. Aspoň ochota pomôcť sa cení. V prípade, že niečo naozaj nebudete vedieť a dostatočne to svojmu kolegovi vysvetlíte, určite to pochopí. Nie je nutné sa mu ospravedlňovať a dávať mu luxusné darčekové koše. Stačí len obyčajné ospravedlnenie, poprípade odporučenie na niekoho, kto by mu vedel pomôcť.

 

Možno sa budete čudovať, v súčasnosti nie je vôbec problém nájsť predajňu s darčekovými košmi pre kolegov. Vo vašom prípade to však nebude nutné. Iba v prípade, že po práci váš kolega / vaša kolegyňa oslavuje sviatok a pozval / pozvala vás na pohostenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.