Akých pravidiel by ste sa mali držať, ak sa chystáte do spoločnosti?

Plesová sezóna je ešte ďaleko, ale ak vás v blízkej dobe čaká nejaká významná udalosť, napríklad svadba, krst, životné jubileum, nemôžete si dovoliť prísť v pohodlných džínsoch, športovej bunde a vo vyťahanom XXL tričku. Akých pravidiel by ste sa mali držať, ak sa chystáte do spoločnosti?

 

Nedávajte si príliš vyzývavé šaty

 

Keď sa chystáte na spoločenskú udalosť, nesmiete si obliekať nič neoficiálneho, ale zároveň to nesmiete prehnať a obliecť si niečo vyzývavého. Zvoľte si skôr dlhé spoločenské šaty, ktoré sa ale skôr hodia na oslavu životného jubilea a na svadbu v chladnejšom počasí. K šatám si vyberte vhodnú dámsku kabelku, ktorá celkový dojem z vášho outfitu dokonale podčiarkne. Žiadne výstrihy, latexové oblečenie a takmer odhalené poprsie!


polopate.sk_spolocenske saty

 

A čo páni?

 

Pánom odporúčame obliekať si kvalitné SLIM FIT košele. Sú pekné, na dotyk príjemné a veľmi elegantné. Obyčajné pánske tričká sú do spoločnosti nevhodné. Vhodnejšie sú spomínané košele SLIM, poprípade polokošele.

b8681017afa70ba5c0850d48fa4f6c69

 

Zvoľte decentný make-up

 

Príliš výrazný make-up pozornosť upúta, ale skôr negatívne. Ak chcete byť pekná a nechcete pútať všetku pozornosť na seba, zvoľte skôr prirodzený nude make-up, ktorý zvýrazní ženské črty tváre. Nude make-up môžete zvýrazniť výraznejším rúžom – napríklad sýtočerveným. Tento rúž majte vždy pri sebe. Ak nechcete, aby sa vám stratil, odporúčame vám vložiť ho do svojej dámskej peňaženky do priečinku, kde dávate drobné mince. Samozrejme peňaženka musí byť väčších rozmerov, aby sa vám do nej rúž zmestil. Takýmto spôsobom si rúž uschováte, ale zároveň ho nestratíte.

 

Reprezentatívne vystupovanie na verejnosti

 

Prvý dojem je dôležitý a ak idete na rodinnú oslavu vášho priateľa/ partnera, kde väčšinu ľudí nepoznáte, musíte prísť v dobrej nálade. Ak sa budete mračiť, nebudete mať záujem o komunikáciu a budete chcieť čím skôr vypadnúť, jednoducho to povedzte svojmu partnerovi, ale neupozorňujte na seba nevhodným správaním. Na významnú spoločenskú udalosť choďte vždy len pozitívne naladená a keď sa tak necítite, slušne sa ospravedlňte ešte pred začiatkom spomínanej udalosti.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.