Ako zvýšiť vydrž batérie v mobile

Výdrž batérie v mobilných telefónoch je jedná z vecí, ktorá nás v dokáže poriadne vytočiť. Telefóny využívame asi všetci. Nevieme si bez nich predstaviť žiadny deň. No nie je nič nezvyklé, že v tej najhoršej chvíli sa nám vybije batéria. S našimi tipmi na zlepšenie jej výdrže, sa vám to stávať nemusí.

Vypnite zbytočnosti

vydrz baterie zivotnostNemajte neustále zapnutú Wi-Fi . Aj keď je veľmi praktické mať ju zapnutú a byť v  kontakte s priateľmi na sociálnych sieťach, je to veľký žrút energie. Podobné je to aj s GPS či Bluetooth.

Rozmanité animácie či živé tapety sú naozaj veľmi efektné ale telefón pripravujú o energiu, ktorá by sa predsa len dala využiť rozumnejšie. Táto rada platí dvojnásobne, ak animácie sprevádzajú ešte aj zvukové efekty.

Ťažko zmeníme niečo na tom, že veľa programov vo vašom telefóne potrebuje k svojej prevádzke aj využívať dáta. Väčšinou si ale môžete vybrať , či od tohto programu potrebujete dostávať neustále oznámenia o zmenách stavu, nových aktualizáciách a tak ďalej. Aj takto dokáže posilniť výdrž batérie svojho mobilu.

Nenechávajte aplikácie zbytočne zapnuté na pozadí niekoľko dní. Aj keď sa vás výrobcovia snažia ubezpečiť, že neberú veľa energie, jej úplným vypnutím získate istotu.

Jas a obrazovka

Väčšina telefónov si sama kontroluje jas, ale nie všetky to robia aj správne. Tak si ho skúste nastavovať sami. Maximum využívajte hlavne, ak vám na displej svieti Slnko, inak stačí ak si nastavíte iba na 50% maximálnej hodnoty.

Snažte sa aj nastaviť zablokovanie obrazovky už po niekoľkých sekundách. Je zbytočné, aby vám telefón svietil, aj keď s ním nepracujete.

Čo ešte pomôže posilniť výdrž batérie?

výdrž batérie mobilu smartphonuTelefón si na noc vypínajte. Ak nečakáte dôležitý hovor o tretej hodine rannej, dokážete vypnutím telefónu počas noci ušetriť až 10%. Budík vám zazvoní aj pri vypnutom mobile.

Všetky nepotrebné aplikácie , ktoré už dlhšiu dobu nevyužívate si nezabudnite odinštalovať, aby zbytočne neznižovali výdrž batérie.

Aplikácie, ktoré často používajú lokalizáciu, napríklad Facebook alebo Mapy, môžu veľmi ľahko bez vášho povšimnutia vyčerpať množstvo energie. V prípade, že vám ostáva málo percent batérie odporúčame tieto nastavenia vypnúť.

Aj pri počúvaní hudby môžete šetriť svoju baterku. Stačí ak si vypnete ekvalizér.

Ak sa chcete dôkladne postarať o svoju batériu, odporúča sa aby aspoň raz mesačne prešla plným nabíjacím cyklom. To znamená že by sa mala nabiť na 100% a následne úplne vybiť.

Váš telefón nemusíte kontrolovať každú chvíľu. Bežný človek si priemerne skontroluje mobil 110krát za deň, čo je dosť a pritom je obrazovka najväčším požieračom energie.

Tip: ak veľa cestuje, mohli by ste pouvažovať, že si zaobstaráte nabíjačku do auta, solárne nabíjačky, prípadne prenosnú nabíjačku s akumulátorom, vďaka ktorej nepotrebujete prístup k elektrickej sieti.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.