Ako zvládnuť prácu v kancelárii a byť efektívny počas celej pracovnej doby?

Mnohí si myslia, že práca v kancelárii je mnohokrát ľahšia ako fyzicky náročná práca v sklade alebo vo fabrike. Čosi pravdy na tom je -nenadriete sa tak. Časom sa však ozývajú bolesti svalov a chrbtice, ktoré postupom času prerastajú do chronických a musia byť okamžite ošetrované.

 

Ako ale zvládať prácu v kancelárii bez toho, aby ste každý týždeň nestrávili hodinu na rehabilitáciách u fyzioterapeuta alebo na masážach u skúsených masérov? Je nutné sa riadiť nasledujúcimi radami. Vyhnete sa tak dlhodobej liečbe bolesti chrbtice a stuhnutého svalstva na šiji.

 

Ráno a počas pracovnej doby si doprajte rozcvičku

 

Predtým, ako sa vyberiete do práce, si doprajte jednoduchú rannú rozcvičku, vďaka ktorej rozhýbete svoje stuhnuté telo. Začnite cvikmi na uvoľnenie kĺbov (krúženie zápästiami, lakťami a ramenami). Pokračujte krúžením panvy a spravte zopár drepov. Nemusíte hneď siahať po činkách. Cviky s týmto nástrojom si nechajte kľudne na popoludnie. Bez rannej rozcvičky by vás počas pracovnej doby mohli ľahko prekvapiť bolesti v krížovej oblasti, bolesti krčnej chrbtice a kľudne by sa mohli ukázať aj prvé príznaky bolestivého karpálneho tunela.

 

Káva až po raňajkách

 

Ak kávu nepijete, tento problém nemusíte vôbec riešiť. Ak áno, odporúčame vám kávu piť až po konzumácii raňajok. Lepšie vám padne a nebudete pociťovať bolesti v žalúdku. A hlavne – nebudete musieť cestou do práce zastavovať premávku, pretože sa vám bude chcieť ísť na záchod. Skúste nahradiť kávu napríklad šálkou zeleného čaju. Je to dokonalá a zdravšia náhrada kávy.

 

Harmonogram úloh

 

Aby ste zvládli všetky pracovné úlohy, čo máte v daný deň urobiť, kľudne si zriaďte diár a začnite si úlohy zapisovať. Najprv riešte tie náročnejšie a na neskôr si nechajte tie jednoduchšie. Najskôr sa síce zapotíte, ľahšie úlohy ale zvládnete ľavou zadnou. Keď vás niečo zaujme, zapíšte si to. Možno sa vám to pri plnení pracovných úloh do budúcnosti hodí. Na/ v kancelárskom nábytku nesmie chýbať toto: diár, zápisník, kalendár, pero, zvýrazňovač, zakladače, čisté papiere, tlačiareň a kvalitný počítač so všetkým príslušenstvom.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.