Ako zazimovať bazén po sezóne

Zazimovať bazén po letnom kúpaní by ste mali v čase, keď sa teploty začnú približovať nule. Teplota vody by mala byť nad 10°C. Nezabúdajte však nato, že keď chcete zazimovať bazén, tak voda v ňom musí byť čistá! Ďalšie tipy a rady ako zazimovať bazén si povieme v nasledujúcich riadkoch.

Ako zazimovať bazén nad zemou

Viete, ako zazimovať bazénZazimovať bazén nemusíte hneď po skončení letných horúčav. Koncom augusta by bolo dobre vykonať kompletné čistenie vody i ostatného príslušenstva a nechať bazén zakrytý. Keď začnú teploty výrazne klesať, tak môžete zazimovanie dokončiť.

Ak chcete nadzemný bazén využívať aj nasledujúci rok, tak ho musíte správne zazimovať. K tomuto kroku by ste mali pristúpiť s klesajúcimi teplotami. Keďže je počasie na našom území v poslednom čase dosť nevyspytateľné, tak to môže byť v rozmedzí od konca októbra až do začiatku decembra.

V prvom rade pozbierajte väčšie nečistoty, ktoré plávajú na hladine. Potom sa zamerajte na samotné dno a steny bazénu. Ak používate pieskovú filtráciu, tak by ste mali pozornosť venovať aj premytiu piesku, prípadne pristúpiť k jeho výmene, ak je to potrebné. Keď máte tieto úkony hotové, tak umyte a uskladnite schodíky, sprchu, ionizátor či iné doplnky, ktoré máte pri bazéne.

Tip: ak máte vyspelejší typ filtrácie s viacerými funkciami, tak práve teraz je načase využiť ich – napríklad funkcia preplach.

zazimovať bazén nad zemouĎalším krokom, keď sa rozhodnete zazimovať bazén, ktorý je pevne nainštalovaný, je starostlivosť o vodu. Voda v bazéne by sa mala pohybovať pod výduchmi, respektíve skimmerom. Je dôležité, aby žiadne otvory neboli naplnené vodou.  Druhá nesmierne podstatná vec pre zazimovanie je čistota vody.

Žiadne riasy ani zelená voda tu nemajú čo robiť. Keď chcete zazimovať bazén, tak pH by sa malo pohybovať okolo hodnoty 7. Plus mínus nejaké desatinky sú absolútne v poriadku. Pokiaľ používate na dezinfekciu vody chlór, tak ten by mal byť v rozmedzí od 0,2 až 0,5 mg/l.

Nezabudnite vypustiť všetky prítokové či odtokové hadice (a uzatvoriť ventily), ohrevy, čerpadlo…

Bazén nechajte prikrytý plachtou až do príchodu mrazov. Vtedy ju môžete dať dole a do vody naliať prípravok na zazimovanie. Tým pádom je nadzemný bazén plne pripravený prečkať zimu.

Potrebujete zazimovať nadzemný bazén?

Zazimovať nadzemný bazén je predsa len o niečo jednoduchšie. Nemusíte sa totiž starať o to, či je voda dostatočne čistá, či má správne pH, pretože ju proste vypustíte a hotovo. Keď tak urobíte, tak bazén poumývajte a nechajte ho poriadne obschnúť. Následne ho skladujte, tam kde máte dostatok miesta, ideálne v suchom prostredí.

2 komentárov pre “Ako zazimovať bazén po sezóne

  1. mame nadekrity bazen,vymenili sme vodu za cistu a neviem ako ju spravne zazimovat?ci staci iba savo do bazena,lebo voda v bazene nam nezamrza.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.