Ako zariadiť hotelovú izbu? Výber nábytku je maximálne dôležitý!

Ako zariadiť hotelovú  izbu? Výber nábytku je maximálne dôležitý!

Hotelový nábytok dotvára celkový dojem z priestoru a jeho výber je alfou a omegou. Práve zariadenie hotelov ich charakterizuje a určuje aj to, ako sa v nich budeme cítiť. Určite už aj vás na dovolenke sklamali napríklad hotelové postele. Niektorí majitelia hotelov si dávajú záležať najmä na dizajne, no zabúdajú na pohodlie. Napríklad taký hotelový matrac je dôležitejší, ako si myslíte a je vhodné doň zainvestovať. Postele do hotelov by ste mali voliť nie podľa ceny, ale tak, ako by ste vyberali nábytok do svojej domácnosti. Oddýchnutý zákazník rovná sa spokojný zákazník, na toto nepísané pravidlo treba myslieť za každých okolností.

 

Nezabudnite ani na kreslá, v ktorých si hostia oddýchnu

To, aby sa hostia necítili “ako na ihlách”, docielite práve výberom stoličiek a kresiel. Prečo sú také dôležité? Ak sa hosť rozhodne ísť oddychovať na izbu, nemusí to zákonite znamenať, že chce ležať na posteli. Práve preto by ste mali dbať na výber kresiel alebo pohodlných gaučov. Nájdete ich v mnohých prevedeniach, mali by byť pohodlné a takisto by mali korešpondovať s celkovým výberom nábytku a zariadením interiéru. V tom by nemali chýbať ani nočné stolíky či stôl, ktorý poslúži pri rýchlom olovrante ale pri vypisovaní dovolenkových pohľadníc či lúštení krížoviek. Je dokázané, že izby, v ktorom je členitejší nábytok, sú obľúbenejšie ako tie, v ktorých dominuje len posteľ.

 

Dolaďte doplnky s interiérom

Ku kompletne zariadenej izbe patria aj vhodne doladené interiérové doplnky. Tie dajú ten správny šmrnc každému priestoru, preto dbajte na vankúše, vázy, obrazy a iné maličkosti, ktoré oživia aj tú najnudnejšiu miestnosť. Samozrejme, voľte ich v štýle, v ktorom je zariadenie izby. Ak je hotelová izba v štýle minimalizmu, stavte na jednoduché farby, nenáročné vzory a správne osvetlenie. Bodovými svetlami upozorníte na konkrétne detaily, ktoré je v minimalistických priestoroch vhodné vyzdvihnúť. Pri romanticky ladených priestoroch sa netreba báť pudrových odtieňov, súhry dreva s látkovými motívmi a interiér doplniť o závesy, záclony i detaily, akými sú napríklad sviečky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.