Ako vybrať dámske hodinky v 4 jednoduchých krokoch

Pokiaľ vás už nebaví neustále vyťahovanie mobilu, aby ste zistili, koľko je hodín, je na čase zvážiť kúpu náramkových hodiniek. Hodinky nie sú len ukazovateľom času, ale aj štýlovým módnym doplnkom. Pri rozhodovaní, aké hodinky kúpiť, existujú dve jednoduché možnosti: veľa lacných hodiniek na rôzne príležitosti, hodiace sa k rôznym typom oblečenia, alebo jedny kvalitné hodinky, ktoré môžete mať niekoľko rokov. Práve tejto druhej možnosti sa venujeme v tomto článku.

Pred samotným hľadaním dámskych hodiniek si odpovedzte na nasledujúce 4 otázky:

Aký typ hodiniek chcete?

hodinky damskeZáklad je premyslieť si, či chcete digitálne alebo ručičkové hodinky. Ručičkové sú osvedčená klasika. Dajú sa nosiť (takmer) všade, počnúc prácou a končiac rôznymi spoločenskými udalosťami.

Digitálne oproti tomu, majú viac funkcií, čo sa môže hodiť pri iných príležitostiach. Taktiež, digitálne hodinky môžu byť veľmi zaujímavý doplnok k outfitu, ktorý určite upúta pozornosť. Dajú sa kombinovať aj s pracovnými outfitmi, pri ktorých vyzerajú moderne a odvážne.

Kam budete hodinky nosiť?

Iné hodinky sa hodia na spoločenské udalosti, iné na bežné nosenie, iné na šport. Preto je nutné premyslieť si, na čo chcete hodinky primárne mať.

S týmto je spojený aj váš lifestyle.  Ak ste outdoorový typ človeka, zvážte športové alebo športovo-elegantné hodinky. Hodia sa na bežné nosenie i na outdoorové výlety, turistiku, či cyklistiku. Ak plánujete mať hodinky viac-menej do práce, prípadne kultúrne aktivity, vyberajte z elegantnejších hodiniek. Svetlé (biele alebo sivé) a čierne sa hodia takmer ku všetkému, či už kostýmom alebo tričkám a svetríkom.

Koľko do nich chcete investovať?

Otázka, ktorú si na začiatku výberu hodiniek položí každý. Pokiaľ nechcete mať viacero hodiniek na rôzne príležitosti, vyberajte kvalitné hodinky, ktoré vydržia. Na trhu existuje veľa svetovo uznávaných značiek, ktoré sa výrobou hodiniek zaoberajú niekoľko storočí (napr. Rolex, Festina, či najprestížnejší švajčiarski Vacheron Constantin alebo Gallet, ktorý vyrába hodinky od r. 1466).

Samozrejme, cena odráža nielen kvalitu hodiniek, ale aj ich vzhľad a počet funkcií (pokiaľ ide o digitálne alebo hodinky s viacerými ukazovateľmi). Lacné hodinky sú väčšinou jednoduché, ručičkové alebo digitálne, bez akýchkoľvek iných funkcií alebo ukazovateľov. Taktiež majú nízku vodeodolnosť, často sú odolné len voči omočeniu vodou (dážď alebo umývanie rúk). Drahšie hodinky majú viac funkcií (pokiaľ ide o športové hodinky) a, samozrejme, sú vyrobené z kvalitnejších materiálov. Ich výhodou je, že výrobcovia často poskytujú aj pozáručný servis, čiže hodinky vám vydržia naozaj niekoľko rokov.

Pri rozhodovaní koľko vyčleniť na hodinky, nemusíte hneď myslieť v stovkách eur. Kvalitné a značkové hodinky sa dajú nájsť do 70€ – 100€.

Aký remienok by mali hodinky mať?

hodinky pre dámyOdpoveď na túto otázku vám o dosť uľahčí výber. Prečo? Remienok na hodinkách je druhá najdôležitejšia vec (po samotnom ciferníku) a dodáva hodinkám celkový výzor. Na výber máte kožený, nerezový/oceľový, plastový alebo textilný remienok. Každý z nich má svoje výhody a nevýhody.

Napríklad, kožený remienok je ľahko prispôsobiteľný ruke a dá sa kombinovať s elegantnými aj športovo-elegantnými outfitmi. Nie však vhodný na šport, pretože sa pod ním môže potiť ruka a častým vlhnutím sa rýchlo opotrebuje.

Oceľový/nerezový je veľmi trvanlivý, nepotí sa pod ním zápästie a nevadí, keď zmokne. Hodinky s nerezovým náramkom sú štýlové, elegantné a zároveň pôsobia moderne. Ich nevýhodou môže byť akurát fakt, že neprispôsobia ruke a chladia pokožku.

Plastový alebo silikónový náramok je vhodný na šport, pretože je veľmi odolný, nenapáchne a rýchlo uschne. Plastové hodinky však nie sú vhodné na spoločenské udalosti, kedže sú viac športové ako elegantné.

Hodinky s textilným remienkom sú veľmi príjemné pri každodennom nosení, nepotí sa pod nimi ruka a dajú sa kombinovať s rôznymi outfitmi. Ich nevýhodou je, že nie vhodné k elegantnému oblečeniu a na spoločenské udalosti.

Týchto pár tipov pri výbere hodiniek vám určite pomôže na začiatku, ďalej je to však na vás a vašich preferenciách. Nezabudnite, hodinky musia byť pohodlné a to najviac najdôležitejšie – musia  sa vám páčiť. Takže treba len hľadať a hľadať.

 

Zdroj obrázkov:

www.pinterest.com/timex

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.