Ako si zariadiť spálňu, aby sa vám v nej dobre spávalo?

To, ako spávame, do určitej miery ovplyvňuje aj zariadenie našej spálne. Ak plánujete v blízkej dobe rekonštruovať domácnosť vrátane spálne, poradíme si, ako si ju zariadiť, aby ste sa v nej dobre cítili a dobre sa vám v nej spávalo.

 

Jednoduché závesy

 

V prvom rade je dôležité myslieť na to, že ak sa chcete dobre vyspať, musíte eliminovať svetlo z vonkajších priestorov. Okrem kvalitného žalúzia, ktoré si budete pravidelne zastierať vždy, keď pôjdete spávať, môžete využiť aj rolety. Okná skrášlite jednoduchými, ale zato veľmi vkusnými závesmi, ktoré priestor dokonale oživia.

 

Výber postele

 

Aby sa vám dobre spávalo, musíte si vybrať aj dobrú posteľ. Ak vyberáte manželskú posteľ, odporúčame vám skôr veľkosť 200×180. Je priestrannejšia, poskytne viac priestoru nielen pre vás, ale aj pre vášho partnera. Orientujte sa skôr na masívne postele, ktoré majú pevnú konštrukciu, čiže vydržia vám podstatne dlhšie ako klasické laminátové postele, resp. čalúnené postele.

Čo sa týka matraca, vyberajte si s pamäťovou penou. Vankúš by mal byť ortopedický a na posteli by ste mali mávať jemný prehoz, ktorý ochráni posteľné obliečky.

 

Posteľné obliečky

 

Obliečky si vyberajte len bavlnené. Aj keď v lete vám skôr poslúžia saténové obliečky, kupujte si skôr klasické univerzálne. Posteľné obliečky perte vždy na odporúčanej teplote, aby sa vám nezrazili a materiál nestvrdol. Keď ich operiete, zľahka si ich prežehlite. Nielenže nebudú obliečky vyzerať, ako keby ste ich žuvali, ale rýchlejšie sa usušia.

Posteľné obliečky a posteľné plachty vymieňajte každé tri týždne a kľudne aj častejšie.

 

Nábytok

 

Spálňu zbytočne neprepĺňajte. Dajte si vyhotoviť vstavanú skriňu na mieru, ale ak máte spálňu menších rozmerov, postačí vám menšia komoda, do ktorej si poukladáte len spodné prádlo, ponožky, poprípade pyžamá.

 

Aby sa vám v spálni dobre spávalo, dávajte do nej len to najnutnejšie. V spálni nemajte pracovný stôl s počítačom. Pravidelne v nej vetrávajte a zbytočne ju neprekurujte. Dbajte o to, aby ste si vyberali len tie najpríjemnejšie posteľné obliečky, ktoré vás nebudú škriabať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.