Ako si z ponuky hračiek vybrať bezpečné hračky pre dieťa?

Každý rodič chce pre svoje dieťa len to najlepšie. Neváha investovať do kvalitného značkového oblečenia, dobrej zdravej stravy, no z veľkej časti ignoruje zhoršujúce sa výsledky testovaní detských hračiek dovážaných na Slovensko.

Ako si teda z ponuky hračiek vybrať bezpečné hračky pre dieťa?

Výber prispôsobte veku dieťaťa

Ak chcete pre svoje dieťa vyberať bezpečné hračky, pri výbere je potrebné pozrieť si, pre aké dieťa je konkrétna hračka určená. Na krabičke každej detskej hračky je zobrazená spodná hranica veku dieťaťa, ktoré môže hračky používať.

Vek dieťaťa je podstatná informácia pri hľadaní hračiek, nakoľko niektoré hračky majú viaceré malé kúsky. Ak plánujete kúpiť nové hračky pre svoje dcéry, pozerajte ich v sekcii bezpečných hračiek pre dievčatá.

Drevené hračky = bezpečné hračky

Čo sa týka materiálu hračiek, uprednostňujte drevené hračky. Svojim deťom kúpte drevené stavebnice, autíčka, bábiky, domčeky pre bábiky, kuchynky, drevené puzzle. Drevo je prírodný materiál, ktorý ak je správne ošetrený, zdravie dieťaťa neohrozí. Hračky aj pri neopatrnom zaobchádzaní detí vydržia, čo sa o plastových hračkách nedá povedať.

Ak plánujete svojim deťom kúpiť trojkolesové elektrické motorky, tie v drevenom prevedení asi nekúpite. Ak ale okrem tejto hračky, ktorú ste deťom sľúbili, plánujete aj kúpu iných hračiek, uprednostnite drevené. Sú síce o čosi drahšie, sú však kvalitnejšie, čo oceníte pri ďalších deťoch.

Interaktívne a edukatívne hračky

Najlepšie z ponuky hračiek sú jednoznačne edukatívne a interaktívne hračky. Majú rozvíjať jemnú motoriku, pamäť a logické myslenie a ich náučná charakteristika ich predurčuje na používanie v materských školách.

Nezabúdajte na to, že dieťa nepotrebuje veľké množstvo hračiek. Čím viac hračiek bude mať dieťa v detskej izbe, tým menej sa bude hrať s hračkami, ktoré mu budete kupovať. Naučte dieťa, aby si vážilo hračky, ktoré má a poproste rodinu, aby dieťa nezahŕňala veľkým množstvom hračiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.