Ako si udržať postavu aj po lete. Chudnite aj v jeseni

Chudnutie pred letom téma číslo jeden. Z každej strany na nás vykúkali články ako schudnúť do plaviek, ako sa zbaviť pneumatiky okolo pása a podobne. Tí šťastnejší sa naozaj dostali do formy a na plážach nerobili hanbu svojim polovičkám. Lenže leto sa skončilo a bola by celkom škoda vrátiť sa zaoblenejším tvarom, čo nebude až taký problém vďaka kačacím a husacím hodom, kapuste, lokšiam… Ak odoláte jesenným dobrotám, tak čoskoro sú tu tie vianočné, takže ako si udržať letnú postavu aj po lete?

Veľmi dôležitým prvkom v jesennom období je myslieť pozitívne. Menej slnečného svetlo, viac chladných a upršaných dní má za následok pochmúrne myšlienky, zlú náladu a pokles hladiny serotínu. Často to riešime jedením.

Ako sa stravovať v jeseni?

chudnutieStrava  je alfa a omegou všetkého, čo patrí k zdravému životnému štýlu. Jeseň nám ponúka sezónu jabĺk, hrušiek, rôznej sezónnej zeleniny. Treba to využiť naplno. Dôležité je neprejedať sa, ale stravovať sa v menších porciách viac krát za deň. Jedzte 5 krát za deň.

Veľa ľudí chudnutí vynecháva jedlá, čo im naopak veľmi škodí. Zvyšuje to našu únavu a núti, nás, aby sme siahli  po rýchlych dobíjačoch energie (čokolády, sušienky, bagety). Doprajte si teda veľa zeleniny, ovocia, ideálne sú rôzne polievky, ktoré vás zohrejú aj zasýtia.

Nezabúdajte ani na ryby a morské plody. Takisto konzumovanie mliečnych výrobkov, ktoré sú zdrojom tryptofanu, ktorý sa v tele premieňa na serotonín (hormón dobrej nálady). Obsahujú ho aj lieskové oriešky, mandle, banány, vajíčka. Čo sa týka pitného režimu, nepodceňujte ho ani počas chladnejších dní. Ideálna je čistá voda, minerálky a rôzne bylinkové čaje.

ZDRAVÝ RECEPT : Losos s jablkom a varenými zemiakmi

Lososa umyjeme a jemne opražíme na masle. Potom ho z panvice vyberieme, výpek zalejeme vodou. Pridáme na plátky nakrájané jablko a podusíme. Zemiaky očistíme, uvaríme v osolenej vode. Ide o overený a veľmi jednoduchý, a zároveň zdravý recept, ktorý bude zaručene chutiť celej rodine.

Jesenné aktivity

Nenechajte sa odradiť chladnejším počasím, športovať sa dá stále. Odborníci tvrdia, že by sme mali športovať aspoň 3 krát do týždňa po 30 minút.  Napríklad klasický a veľmi účinný beh sa dá praktikovať počas celého roka. Len namiesto krátkych nohavíc a tielka si oblečieme dlhé nohavice, tričká a mikiny.

Tip: nedávno sme písali ako si vyrobiť šarkana doma, takže to môžete vyskúšať a vybehať sa spolu s deťmi.

Určite môžete chodiť stále plávať, bicyklovať sa (kým sú na to vhodné poveternostné podmienky), ale aj taká jesenná prechádzka má niečo do seba.  Medzi športy môžete pridať aj to klasické jesenné odhrabávanie lístia vo vašich záhradách, pričom sa dokážeme často poriadne zapotiť.

Rada: nezabúdajte ani na dostatočný spánok. Je dokázané, že ľudia, ktorí pracujú dlho do noci, čiže menej spia, mávajú na druhý deň omnoho vyššiu chuť na sladké ako tí, ktorí si doprajú minimálne 7 – 8 hodinový spánok.

Ak sa už nepriaznivé počasie stavia do cesty vašim aktivitám, tak navštívte fitnescentrá, rôzne kurzy tancov, cvičení (zumba, pilates, jóga), alebo vyskúšajte napríklad squash minigolf či ping pong . Najdôležitejšie je to, aby vás to aj bavilo a robilo vám to radosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.