Ako sa zbaviť celulitídy – pomarančová pokožka nemá šancu

Celulitída alebo inak známa aj ako pomarančová pokožka nepoteší nikoho. Ak sa už raz u vás objaví, budete s ňou dlho bojovať, aby ste sa jej zbavili nadobro. Mnoho ľudí si myslí, že je to záležitosť iba obéznych ľudí. No bohužiaľ, celulitída si nevyberá. Chudí, obézni, mladí, starí, nikto pred ňou nie je v bezpečí.

Čo je príčinou vzniku celulitídy?

zbavte sa celulitidyAž  90% žien je náchylných na celulitídu, medzi nie patria aj modelky či športovkyne. Pri tomto ochorení je narušený prívod kyslíka a živín k podkožným tukovým bunkám, čím vznikajú odumreté tukové bunky. Tie sa hromadia a tvoria zhluky, čo na pokožke vidíme ako tie nepekné hrbolčeky.

Celulitída postihuje hlavne boky, zadok a stehná u žien (mužov trápi iba ojedinele, pretože súvisí so ženským hormónom estrogénom). Práve estrogén vplýva na podkožné cievy. Najčastejšie sa začína vyskytovať vtedy, keď tento hormón dáva o sebe vedieť najviac – v puberte (12%), počas tehotenstva (20%) a pri menopauze (25%).

Mnoho žien si myslí, že stačí zhodiť pár kíl a s nimi zmizne aj pomarančová pokožka, ale to vôbec nie je pravda. Jej vznik ovplyvňuje viacero faktorov – zlé stravovacie návyky, nedostatok pohybu, ale aj genetický faktor, alkohol, fajčenie alebo môže vznikať aj ako neželaný vedľajší účinok pri užívaní antikoncepcie. Takisto môže súvisieť s poruchami funkcie vaječníkov, nadobličiek či so zlou cirkuláciou krvi.

Celulitída má 4 štádia. Prvé je takzvané neviditeľné, kedy sa hrbolčeky objavia iba ak si stlačíme pokožku. V druhom štádiu je už viac viditeľná ak sedíme alebo pri veľkom a silnom osvetlení. V treťom štádiu ju vidieť nezávisle od toho či sedíte alebo stojíte. A štvrté bude, samozrejme, to najhoršie. Postihuje hlavne ženy vo vyššom veku okolo 40 rokov. Koža je vtedy veľmi nepekná a priveľmi hrboľatá.

Čo robiť keď celulitída útočí?

Dôležité je cvičiť, správne sa stravovať, dopriať si sem-tam masáž a saunu, odpustiť si fajčenie, priveľa alkoholu …

proti celulitideMedzi základné veci, ktoré by ste sa mali zo svojho jedálnička vypustiť sú: biely cukor, biela múka, tuky a obmedziť by ste mali aj soľ. Nezabúdajte na pravidelný pitný režim, hlavne čistú vodu. Dostatok tekutín prispieva k správnej látkovej premene a odvádzaniu škodlivých látok z tela. Čierny čaj aj káva, ktoré obsahujú kofeín, by sa mali vynechať. Správnym rozhodnutím je aj detoxikácia organizmu. A teraz na jar je nato čas ako stvorený.

Pomôcť dokáže aj striedanie teplej a studenej vody počas sprchovania.  Striedanie tepla a chladu spôsobuje napínanie pokožky a navyše stimuluje jej opravný mechanizmus, čím posilňuje tkanivo.

Medzi najefektívnejšie cvičenie proti celulitíde sa považuje bicyklovanie, plávanie alebo kolieskové korčule. Celkovo každý pohyb je lepší ako žiadny.

Masáže postihnutých miest by mali byť samozrejmosťou, najlepšie po cvičení a pred sprchou.

Nie je nič jednoduchšie ako si vyrobiť doma zbraň proti celulitíde – kávový peeling na telo

Čo sa týka zázračných krémov z lekárni, ktoré vám sľubujú, že s nimi sa vám podarí zbaviť celulitídy, tak im až tak moc neverte. Mnohé z nich obsahujú látky, ktoré vám pomôžu lepšie prekrviť organizmus, ale iné zlepšenie od nich nečakajte. Pomôžu vám však masáže kvalitným olejmi, ktoré majú účinok rozpúšťať podkožné tuky. Napríklad tento.

Aj rôzne kliniky a ich procedúry a vylepšováky vám nie vždy zaručia úspech. Boj s pomarančovou pokožkou je jednoducho beh na dlhé trate. Preto ak si už všimnete, že útočí aj na vás, začnite s tým niečo robiť hneď. Nečakajte na zázrak, že zmizne sama od seba. Ona nezmizne.

 

 

Save

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.