Ako prežiť Vianoce bez ujmy?

Tešíte sa na Vianoce, ale máte pocit, že akosi nestíhate? Zohnať stromček, napiecť, nakúpiť darčeky, poupratovať, obchody praskajú vo švíkoch, všetci sa všade ponáhľajú… Začínate pociťovať stres namiesto toho, aby ste tešili. S nami to však všetko zvládnete.

Ako prežiť Vianoce a nezblázniť sa

Ako prežiť VianoceČi sa nám to páči alebo nie z Vianoc sa stávajú materiálne sviatky a dosť zaťažujú naše peňaženky.  Už mesiace dopredu myslíme nato, koľko minieme na darčeky a či potom v januári a vlastne aj v nasledujúcich mesiacoch nového roka nebudeme nasucho.

Ak takto nechcete dopadnúť aj vy, tak skúste jednoduchý trik. Spravte si zoznam. Napíšte si rozpočet koľko môžete minúť a potom podľa toho nakupujte. Nenechajte sa zlákať akciovými cenami, kupujte len to, čo potrebujete. Vaša peňaženka sa vám potom poďakuje a samozrejme aj vaše nervy.  A hlavne s nákupmi nečakajte do poslednej chvíle. Na vianočnej nálade vám nepridá nekonečný rad pri pokladniach, že nezoženiete vianočného kapra, či domácu klobásu do kapustnice.

Vianoce sú hektické. Chcete navštíviť rodičov, partnerových rodičov, súrodencov, kamarátov. Preto nič nepokazíte tým, ak si návštevy naplánujete dopredu. Vyhnete sa nejednej hádke a časovému vypätiu. Doprajte si rovnaký čas na každého, aby ste nikoho neukrátili, aby boli všetci spokojní.

Ak máte v rodine niekoho (a to každá rodina má), kto vám pravidelné pokazí náladu, povie vám, že ste zas pribrali, ako to, že ste stále v tej strašnej práci a stále ma nejaké poznámky, ktoré vás dokážu riadne rozhodiť, jednoducho sa mu vyhnite. Vy tým získate pohodovejšie Vianoce a dotyčný si možno uvedomí svoje správanie. Sviatky by ste mali tráviť s tými, ktorých máte radi.

Vianoce čas uzmierenia

Ťaží vás, že ste sa s niekým blízkym pohnevali? Práve cez sviatočné dni máte jedinečnú šancu na uzmierenie.  Život je príliš krátky, aby ste sa stále s niekým hádali. Hádky a nevyriešené spory bývajú veľmi stresujúce ,a tým že sa s niekým zmierite, pomôžete samy sebe nielen k lepšej nálade počas Vianoc.

Štedrý večer je o tom, aby ste ho strávili s rodinou a je jedno či večeriate o šiestej alebo trošku neskôr. Ak nestíhate pripraviť večeru presne na čas, tak to vôbec nevadí. Nezaťažujte sa tým. Takisto nezáleží na tom, ako dokonale máte darčeky zabalené, či akú perfektnú výzdobu ste urobili.  V jednoduchosti je kráse, to vám potvrdí skoro každý. Dajte si viac záležať na čase strávenom s vašimi milovanými.

Medzi najjednoduchšie lieky proti stresu patrí smiech. Usmejte sa predavačku, na pani, čo stojí za vami v rade na mäso. Snažte sa smiať, čo najviac, potešíte tým aj ľudí naokolo, keď sa všetci budú tváriť nevrelo. Možno si o vás pomyslia, že ste blázon, ale vy sa jednoducho usmievajte. Nič tým nestratíte iba získate.

Koniec koncov Vianoce sú sviatkami pokoja, tak si pokoj doprajte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.