Ako prežiť dlhú cestu na dovolenku v aute

Cesta na dovolenku je ten čas, kedy si začneme uvedomovať, že konečne máme zaslúžené voľno. Lenže hlavne príliš dlhá cesta na dovolenku nemusí byť vždy ideálna. Poznajú to všetci, ktorí musia prekonať tisícky kilometrov v aute, o autobuse radšej ani nehovoríme. V tomto článku si dáme pár tipov ako prežiť dlhú cestu na dovolenku v aute.

Cesta na dovolenku – radšej dvakrát plánujte ako sa raz straťte

cesta na dovolenku v aute balenie

Ešte pre tým, ako začne vaša cesta na dovolenka, tak podrobte auto údržbe. Skontrolujte kvapaliny, pneumatiky, stierače, stav batérie, svetlá, zoberte si aspoň základné vybavenie na menšie poruchy, ktoré sa vám môžu stať. Dobrým nápadom je aj vyčistenie interiéru, ale aj filtrov klimatizácie.

Cestu si dopredu naplánujte. Naložiť auto batožinou a bezhlavo sa vydať na cestu nie je najšťastnejší nápad. Začnite už pri nakladaní tašiek a kufrov. Musia byť uložené bezpečne, ale zároveň s ohľadom, aby ste sa dostali k potrebným veciam počas cesty. Jedlo a pitie by určite nemali byť naspodku. Dôležité je aj striedanie vodičov, kedy by mal šofér počítať s tým, kedy asi pôjde a podľa toho si naplánovať menšie schrupnutie.

Ďalšie plánovanie súvisí s trasou. Tú si určite poriadne naštudujete, o to sa neobávame. Prípadne vám pomôže GPS . A keď už budete plánovať cestu na dovolenku, tak si skúste vyznačiť aj nejaké zaujímavé miesta, kade by ste mohli ísť. Ak budú niekde napríklad zápchy alebo budete mať len dostatok času, tak obed vo vychválenej reštaurácii alebo na peknom mieste v prírode dokáže navodiť dovolenkovú atmosféru už počas cesty.

Ešte stále panuje u mnohých ľudí názor, že oni GPS neveria. Bez ohľadu na to, aký veľký orientačný zmysel máte, tak pre istotu si ju zoberte. Môžete si našprtať cestu dopredu ako len chcete, nakoniec prídu dve nečakané obchádzky a razom ste stratení. GPS navigácia či už pre automobily alebo aj tá z telefónov vám predsa len výrazne pomôže, aby cesta na dovolenku nestala hľadaním cesty von z bludného kruhu.

Cesta na dovolenku v aute cestujemeAko sa zabaviť počas cesty?

Cesta na dovolenku v aute sa rozhodne nezaobíde bez počúvania rádia. Skúste si dopredu pripraviť CD-čka alebo USB s hudbou, ktorá bude vyhovovať všetkým pasažierom. Že ste šofér hneď neznamená, že sa bude počúvať vaša milovaná vážna hudba. Zaujímavou voľnou môže byť audiokniha.

Šťastnejší z vás majú v automobile zabudované prehrávače, tak ich využite. Ale buďte ohľaduplní k šoférovi a nasaďte si slúchadlá, aby ste ho nerušili. Podobne postupujte aj pri mobilných telefónoch, prenosných konzolách, tabletoch a podobne. Ale aspoň osoba sediaca na sedadle spolujazdca by mala jedným očkom sledovať cestu a druhým vodiča. Prípadne s ním udržiavať konverzáciu.

Čím upokojiť žalúdok?

Vyčerpávajúca cesta na dovolenku si vyžaduje aj vhodné stravovanie a pitný režim. Nemali by ste jesť iba ťažké jedlá typu rezeň s chlebom. Podobne sa vyhýbajte aj fast-foodom. Jedzte radšej ľahké jedlá častejšie. akoby ste sta mali napchať raz a veľa. Zvážte potraviny ako je syr, zelenina a sušené ovocie. Spravte si porcie, ktoré rozdelíte do uzatvárateľných vrecúšok alebo plastových nádob. Vyhnite sa aj nadmernému pojedaniu sladký dobrôt. Ak máte v aute miesto a vlastníte chladiaci box, určite ho využite.

Ak sa chcete zabávať všetci spoločne, tak hrajte slovné hry, spievajte piesne, konverzujte, rozprávajte si vtipy a podobne. Fantázii sa medze nekladú.

4 komentárov pre “Ako prežiť dlhú cestu na dovolenku v aute

  1. Správna odpoveď na otázku ako prežiť dlhú cestu na dovolenku v aute je: choďte lietadlom. Bodka.

  2. LOL 😀 to si uplne vystihol. Ja by som uz tiez neriesila cestu autom na viac ako 500 km, radsej priplatim za letenku

  3. Obycajny Slovak je rad, ked sa mu podari co to naskrabat aspon na nejaku dovolenku a cesta autom je predsa len cenovo najvyhodnejsia, takze by som ludi neodsudzoval za to, ze idu autom tisice kilometrov

  4. Cesta autom je brutal, hlavne ked sa ide 20 a viac hodin. No najhorsie so vsetkeho je autobus. Taka rozhrgana karosa bez klimy to je este len peklo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.