Ako prechádzať dopravným nehodám?

 

S pribúdajúcimi dňami sa zvyšuje riziko nehôd. Sychravé jesenné počasie a prichádzajúca zima vie potrápiť aj skúsených vodičov a nie to ešte začiatočníkov, ktorí sa učia jazdiť. Ako predchádzať dopravným nehodám?

 

Dodržujte dostatočne veľký odstup

 

Aj keď sa ponáhľate a budete sa potrebovať dostať na miesto čo najskôr, zakaždým si udržiavajte odstup od auta pred vami. V žiadnom prípade sa na neho netlačte, lebo nikdy neviete, ako vodič zareaguje, či bude na poslednú chvíľu odbočovať, či mu náhodou nejaký chodec neskočí do cesty a pod. Predvídajte, pretože jedine tak zabránite vzniku dopravnej nehody. O to väčší odstup udržiavajte, ak máte pred sebou autoškolu, poprípade vodiča, ktorý má nálepku Z ako začiatočník. Ak nechcete byť odtiahnutí miestnou odťahovou službou, neriskujte zbytočne a dodržiavajte odstup.

 

Buďte pripravení na kolóny

 

Ak pravidelne jazdievate a vždy v rovnakom čase, viete odhadnúť, v ktorých úsekoch a v ktorých časoch sú na miestnych komunikáciach dlhé kolóny. Radšej vyrazte z domu skôr a predídete tak zbytočne prepchatým cestám. Možno vám to nebude vyhovovať, ale verte, ušetríte čas a nervy. Predídete tak vzniku kolízií a hlavne neohrozíte seba a posádku, ktorú veziete.

 

Dajte si ho skontrolovať do servisu

 

Odporúčame vám dať si ešte teraz pred zimnou sezónou skontrolovať auto v autoservise. Ak pochádzate z okolia Zvolena, odporúčame vám autoservis vo Zvolene, ktorý sídli na Dobronivskej ulici.

 

Sústreďujte sa len na jazdu

 

Nenechajte sa ničím rozptyľovať. Ak sedíte za volantom, venujte sa len riadeniu motorového vozidla. Keď sa budete sústreďovať na jazdu, skôr odhalíte technické problémy na aute. Opotrebované ložiská, problémy s prevodovkou, ale aj zvláštne zvuky spod kapoty neodhalíte, ak nebudete svojmu autu venovať dostatočnú pozornosť. Ak máte pocit, že vaše auto kríva, objednajte sa na nastavenie geometrie kolies.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.