Ako ochrániť terasu pred priamym slnkom?

Síce máme v našich končinách ešte stále zimu, ani sa nenazdáme a opäť tu budeme mať horúce letné mesiace, kedy sa budeme snažiť väčšinu času tráviť vo vnútri a nie na priamom slnku. Ak však máte obavy, že vaša terasa bude pripomínať horúcu saunu, osvojte si nasledujúce rady a uvidíte, že vďaka týmto radám budete môcť tráviť všetok svoj voľný čas na terase pri chutnom jedle a dobrej káve bez toho, aby ste sa potili.

 

Nainštalujte si látkovú markízu

 

Ak máte otvorenú terasu, odporúčame vám inštaláciu markízy. Zvládnete ju bez problémov aj vy. Odporúčame vám orientovať sa skôr na látkové markízy s jednoduchým ovládaním, pevnou konštrukciou a samozrejme aj s primeranou kvalitou. Pri výbere markízy zohľadňujte nielen materiál, ale najmä pevnosť konštrukcie, ktorá by mala zvládnuť akékoľvek výkyvy počasia. Látkové markízy vás dokonale ochránia pred priamym slnečným žiarením a zabránia tak prehrievaniu tohto oddychového priestoru.

polopate.sk_markiza

Kúpte si pergolu

 

Vašu terasu dokáže ochrániť aj moderná pergola. Majú výnimočný dizajn, sú kvalitné, vynikajúco zapadnú k vášmu domovu a hlavne vám poskytnú ochranu pred priamym slnečným žiarením. Síce vás neochránia pred otravným hmyzom, na to sú dobré práve účinné siete proti hmyzu, ale poskytnú vám komfort, o ktorom ste doteraz ani len nesnívali.

 

Ich výhodou je najmä to, že vám umožňujú regulovať intenzitu slnečného žiarenia. Ak sa budete chcieť opaľovať a vychutnať si slnečné lúče, jednoduchým ovládaním si nastavíte pergolu, ale i markízu tak, ako vy chcete.

polopate.sk_pergola

Terasa je miesto, kde trávime veľmi veľa času, najmä cez letné mesiace. Ak si chcete terasové priestory chrániť pred priamym slnečným žiarením, resp. chcete dopad slnečných lúčov regulovať, kúpte si buď markízu, alebo kvalitnú pergolu. Uvidíte, že tento priestor dostane úplne iný rozmer.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.