Ako naštartovať upadajúce manželstvo?

Do manželstva vstupujeme plní očakávaní, veď si berieme našu lásku, vyberáme si predsa partnera, s ktorým by sme mali byť až pokým nás smrť nerozdelí. Ale, čo ak sa vám prestane dariť ? Nastávajú problémy s peniazmi, nezhodnete sa už pomaly na ničom. A vy začnete pochybovať a tom, koho ste si vlastne vzali. Takže, čo robiť, aby ste sa znova zblížili a tešili sa zo vzájomnej spoločnosti.

Záleží na názore oboch

manželské problémy, problémy v manželstvePráca, peniaze, deti, starosti, problémy, to všetko jednoducho k manželstvu patrí. A vzťah buď naštrbia alebo posilnia. Ak sa hádate kvôli drobnostiam, musíte staviť na kompromisy. Celé manželstvo je o kompromisoch. Nemôžu sa ohľady brať vždy iba na jedného z partnerov, ten druhý sa bude cítiť i niečo ukrátený. Začne ho prepadávať pocit menejcenností. Dohodnite sa napríklad, že farbu obývačky vyberie manžel, farbu spálne zas manželka. Alebo si na malé lístočky napíšte farby, ktoré by ste chceli a potom si jeden lístok jednoducho vylosujte. Nechajte to náhodu.

Zabudnite na tichú domácnosť

Komunikovať, komunikovať, komunikovať. Vaša polovička nevie, čo vás trápi, pokiaľ mu to nepoviete. Rozprávajte sa o svojich problémoch, aby ste našli riešenie. Rozprávajte sa, čo najviac, hoc aj o drobnostiach, čo sa vám stalo v práci, koho ste stretli po ceste domov, v škôlke, u doktora. Ak práve prekonávate krízu, začnite ju riešiť hneď na začiatku, kým sa ešte nevytratila láska. Keď tá zmizne, tak jej cesta späť bude takmer nemožná.

Zmeny po svadbe

Veľa partnerov a hlavne žien si myslí, že sa muž po svadbe zmení. Respektíve, že ona ho zmení, ale to sa samozrejme nestane (pár výnimiek potvrdzuje pravidlo). Prestaňte kritizovať partnera a berte ho takého, aký je, veď do takéto ste sa zaľúbili. Nechcite ideál, taký neexistuje. A takisto sa na celé vaše spolužitie skúste pozrieť aj z pohľadu toho druhého. Možno aj na sebe nájdete pár chýb, ktoré by sa dali zmeniť, aby ste zas našli iskru. Či si to už priznáte alebo nie, chyba väčšinou nie je iba na jednej strane.

Spoločný čas je najdôležitejší

problémy v manželstve

Začnite spolu tráviť viac času. Aj keď trávite veľa chvíľ v práci, potom s deťmi či prácami v domácnosti, tak si vždy vyčleňte chvíľku n a partnera. Pre dobre fungujúci vzťah je to nevyhnutné. Nemusí ísť o drahé víkendové wellnessy, skúste sadnúť do auta, deti nechať u svokry/mamy a stráviť celý deň sami, alebo bárs aj doma. Zájdite niekde na večeru, do kina, na prechádzku. Musíte sa starať o svoj vzťah. Kúpte si kalendár a tam si zaznačte jedenkrát deň v mesiaci, ktorý si užijete spolu. Budete to môcť aspoň dopredu spolu naplánovať, kedy vám to vyhovuje a budete sa mať na čo tešiť.

Ak ste sa však dostali do väčšej krízy, kedy nepomáha nič zo spomínaných vecí, navštívte odborníka. Človeka, ktorý bude vidieť celý váš vzťah nezainteresovane. S jeho pomocou zistíte, či si dokážete nájsť opäť cestu ku sebe, alebo je lepšie ísť od seba.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.