Ako a kedy vyberať letné dovolenky?

Aj keď to vonku „letne“ vôbec nevyzerá, vy už možno premýšľate nad tým, že by ste si sadli k počítaču a pozerali budúcoročné ponuky letných dovoleniek. Niektoré cestovné kancelárie majú už v ponuke letné dovolenky, niektoré ešte nie. Viete ale ako a kedy hlavne vyberať letné dovolenky?

 

Lepší výber alebo lacnejšia dovolenka

 

Na začiatok si musíte ujasniť, či chcete ušetriť na výbere letnej dovolenky, alebo chcete si vybrať niečo lepšie, luxusnejšie. Ak si budete vyberať dovolenku ešte pred začiatkom letnej sezóny, výber bude široký, budete mať možnosť vybrať si letnú dovolenku z naozaj bohatej ponuky.

Ak však chcete ušetriť, skôr si vyčkajte až na letnú sezónu, kedy budú v predaji letné last minute dovolenky. Každá cestovná kancelária ponúka rôzny výber letných dovoleniek a v rôznych cenových kategóriach, preto porovnávajte.

 

Nespoliehajte sa len na katalóg

 

Ak si chcete vybrať naozaj čo najlepšiu dovolenku, nespoliehajte sa len na katalógy, ktoré ponúkajú cestovné kancelárie. Pozrite si cez Google, poprípade referencie zákazníkov na rôznych cestovateľských portáloch. Tie vám napovedia viac, ako katalógy CK. Takýto zájazd nebude stáť pár drobných, preto si radšej všetko dôkladne pozisťujte ešte predtým, ako zaplatíte zálohu.

polopate-letnadovolenka

 

Referencie vašich známych neberte na ľahkú váhu

 

Pri výbere letných dovoleniek zohľadňujte aj názor vašich známych príbuzných. Môžu vám ukázať fotografie z dovolenkového strediska, budú vám vedieť odporučiť cestovnú kanceláriu a poradia vám ktorým cestovným kanceláriám by ste sa mali vyhýbať. Samozrejme, môžete mať iný vkus ako vaši známi. Keď vám ale ukážu nejaké fotografie hotela + okolia, sami si utvoríte názor a podľa neho sa rozhodnete, či pôjdete na toto miesto, alebo si vyberiete iné. Jedinou destináciou, kde sa nepopálite, nech už si vyberiete akýkoľvek hotel, je Sardínia. Tento taliansky ostrov je čarokrásny od severu až po juh. Ak si chcete zarezervovať dovolenku na Sardínii, príliš dlho nečakajte. Termíny sa veľmi rýchlo vypredávajú, pretože o túto destináciu je enormný záujem aj u nás na Slovensku.

 

TIP: Nenechávajte výber dovolenky na poslednú chvíľu. Nákupom dovolenky ako vianočného darčeka môžete ušetriť stovky eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.