Ako si dobiť energiu?

Sviatky sa skončili, začali ste s novoročnými  predsavzatiami, nastúpili do práce, ale v kalendári je už druhá polovica januára a vám sa akosi stále nechce? Nebojte, je to celkom prirodzené. Vždy, keď sme konečne mali chvíľku na oddych a užívanie rodinnej pohody, tak nástup do práce je bolestný. Aby ste sa naladili na správnu vlnu, tak možno potrebujete dobiť baterky. Prinášame pár tipov, aby ste sa dostali do tej správnej nálady.

Správne dýchanie i podmanivá vôňa pomôžu

Dychové cvičenia vám zaistia lepší pocit a môžete ich vykonávať aj v práci. Pohodlne si sadnite, vystrite si chrbát a zhlboka dýchajte. Pri nádychu počítajte do 4 a pri výdychu do 5. Ak si na toto jednoduché cvičenie doprajte 5 – 10 minút denne uvoľníte v sebe stres, ktorého sa potrebujete zbaviť.

ako-si-dobit-energiuVône majú svoje kúzlo či už tomu veríte alebo nie. Nestalo sa vám niekedy, že keď ste ucítili istú vôňu, tá vám pripomenula niečo čo  sa stalo v minulosti? Keď vás zaplaví ten známy pocit, určite to vo vás prebudí niečo krásne. Práve na to spolieha aromaterapia. Mäta prieporná alebo grapefruit je to pravé. Skúste na 10 minút zavrieť oči a ovoniavať ich.  Nič viac, nič menej a uvidíte, že to postačí. Prípadne si zapáľte sviečku alebo použite vonný rozprašovač. A ak si k tomu pustíte správnu hudbu, urobíte ešte lepšie. Spravte si zoznam piesní, ktoré máte radi, a ktoré vám vyčaria úsmev na tvári.

Jedzte, pite, dýchajte

Treba viac myslieť aj na jedlo aj pitný režim. Dáte si na obed vyprážaný rezeň, koláč, sladký koktail? Jete veľa, lebo ste smutní a jedlom zajedáte to prázdno, čo máte v sebe? Toto veru nepomôže vašej dobrej nálade. Prejedaním sa nič nevyriešite, skôr vás bude ešte viac trápiť ručička na váhe. Doprajte si viac chudého mäsa, zeleniny, ovocia, rýb. A budete mať z toho lepší pocit. Začnite piť zelený čaj. Obsahuje veľké množstvo antioxidantov. Dokonca aj znižuje riziko rakoviny a kardiovaskulárnych ochorení. Obsahuje menšie množstvo kofeínu ako káva, preto je jej vhodnou náhradou.

Vybehnite na vzduch. Poprechádzajte sa , choďte si zabehať. Čerstvý vzduch je tým pravým. Keďže je stále von skôr jar ako zima, tak to vyžite. Prevetráte si myšlienky a zasvieti slniečko, tak vaše baterky nabije dvojnásobne.

Vykričte sa, vyplačte ak máte chuť to urobiť. Nie samozrejme v práci pred kolegami. Choďte niekam kde budete sami, na odľahlej lúke, doma v posteli. Uľaví sa vám. A po plači väčšinou prichádza smiech. Smejte sa, čo najviac, keď aj nasilu. Stretávajte sa ľuďmi, ktorí vás rozveselia. S kamarátmi, o ktorých viete, že vás pobavia. Vyhnite sa ľuďom, ktorí vás ešte viac rozsmútia.

A nakoniec aj keď to znie ako klišé, ale myslite iba na to pekné. Ak budete neustále myslieť iba na zlé veci, tým ich k sebe ešte viac pritiahnete. Snažte sa z každej negatívnej skúsenosti zobrať niečo pozitívne. Opustil vás partner? Jeho smola, vy si nájdete niekoho lepšieho. Stratili ste prácu? Čaká vás lepšia. Musíte v to veriť, aby sa to stalo.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.