Adventný veniec a domáce ozdoby

Advent je tu a neodmysliteľne k nemu patrí aj adventný veniec. Ak ste aj vy pozabudli zaobstarať túto vkusnú dekoráciu, tak nemusíte panikáriť. V obchodoch ponúkajú veľký výber, ale čo takto zhotoviť si ho doma?

Adventný veniec

adventV prvom rade si zaobstarajte všetky potrebné veci a to sú : kruhový podklad, vetvičky (najlepšie z jedle alebo borovice, môže byť aj smrek, ale ten najrýchlejšie opadá), 4 kusy sviečok + 4 klince dlhé asi 8 až 10 cm ( alebo skúste zohnať podstavce na sviečky), viazací drôt hrúbky 0,8 až 1 milimetra, lepidlo, ozdoby. Ozdoby a farebné prevedenie zvoľte podľa vašej ostatnej výzdoby a vkusu.

Kruhový podklad môže byť slamený, machový alebo polystyrénový. Zoženiete ho v kvetinárstve alebo v obchode s potrebami pre kvetinárov.  Aby vám nepresvitala svetlá farba základu, obmotajte si ho zelenou stuhou alebo krepovým papierom.

Ďalším krokom je omotanie vetvičkami, ktoré sme si predom nastrihali na 12 cm kusy.  Prvú radu naukladajte najhustejšie a tú previažte drôtikom.  Druhú radu naukladajte tak, aby ste prekryli drôtik tej prvej a takto pokračujte až kým, sa vám bude zdať hrúbka venca optimálna.

Zoberte si pripravené klince a prepichnite nimi veniec zospodu. Vrch klincov nahrejte a vsuňte tam sviečky. Ak sa vám podarili zohnať podstavce, tie jednoducho pripevnite na veniec zhora. Potom zostáva už iba zdobenie, kde sa môžete prejaviť váš kreatívny duch. Môžete tam pripevniť rôzne menšie vianočné gule, stuhy, mašle, trblietky, anjelské vlasy, hviezdy, no jednoducho všetko, čo doma nájdete.

advent a veniecDomáce ozdoby

Okrem adventného venca si môžete pripraviť aj veľmi pekné prírodné ozdoby. Vyskšajte napríklad sušené pomaranče alebo citróny. Nakrájajte pomaranč čis citrón na tenké plátky. Poukladajte ich na kuchynské utierky a jemne poutierajte prebytočnú šťavu. Potom zoberte mastný papier, ktorý používate na pečenie, umiestite na teplé miesto, napríklad aj na radiátor a nechajte sušiť niekoľko dní.

Využiť môžete aj šupky, z ktorých si vytvarujte či vyrežte malé hviezdičky. Tie potom dajte tiež usušiť a nakoniec do nich napichajte klinčeky. A máte hotovo.

Rýchly ozdoba môže vzniknúť aj so škorice. Jednoducho zoberte celú škoricu a previažte ju tenkou stuhou. Bude to vyzerať na pohľad veľmi príjemne a navyše vám ešte aj nádherne prevonia váš príbytok.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.