Aby vás prenájom kancelárskych priestorov nezruinoval

Podnikanie sa začína víziou veľkého zárobku, avšak tú môže veľmi rýchlo pošliapať množstvo prevádzkových nákladov. Aby to, čo robíte, malo zmysel, hľadajte cesty, ako pri podnikaní čo najviac ušetriť. Dá sa to napríklad aj vďaka dobrým cenám prenajatých kancelárskych priestorov.

Pátranie po kanceláriách na prenájom

Nájsť vhodné kancelárske priestory na prenájom môže byť poriadne ťažké, nech pochádzate z akejkoľvek časti Slovenska. Niekto má dosť zdrojov na to, aby si priestory kúpil, iný sa uchýli k prenájmu kancelárskych priestorov. Mnohí podnikatelia si práve toto rozhodnutie nevedia vynachváliť, a to hneď z niekoľkých dôvodov. V prvom rade ich upokojuje myšlienka, že ak sa im v podnikaní nebude dariť, prenajatých kancelárskych priestorov sa jednoducho zbavia vypovedaním nájomnej zmluvy. Odpadajú im teda starosti s predajom nehnuteľnosti. Keďže ich ceny sú stále vyššie, nájsť vhodného kupca môže byť poriadne zložité. Ďalším dôvodom, prečo je výhodné prenajať si kanceláriu, je aj fakt, že sa ako nájomník nemusíte starať o správu budovy a okolia, a tak sa môžete naplno venovať svojmu biznisu. Už nikdy nemusíte riešiť pokazený odtok, zatekanie alebo padajúcu omietku. Navyše, pokiaľ vám ceny nájmu jedného dňa prestanú vyhovovať, stále máte možnosť sa so správcom kancelárií dohodnúť na úprave zmluvných podmienok, aby boli spokojné obe strany. Samozrejme, ceny za prenájom kancelárskych priestorov sa odlišujú v závislosti od kúta Slovenska a potom ešte v rámci konkrétnej mestskej časti.

 

Kancelárske priestory v lukratívnych budovách

Priali by ste si byť svojim klientom na očiach? V tom prípade vás to bude síce stáť o niečo viac, avšak za možnosť zviditeľnenia to stojí. Najlepšie kancelárske priestory na prenájom sa nachádzajú v známych mestských častiach s dobrou dostupnosťou, či už autom, alebo prostredníctvom MHD. Veľkým bonusom je, ak sa kancelária nachádza v/pri známej budove, ktorá je medzi obyvateľmi mesta všeobecne známa. Počas obhliadky kancelárií si všimnite technický stav budovy, jej okolie, pýtajte sa na možnosti parkovania, či je v budove prítomný výťah, rýchle internetové pripojenie, zasadacia miestnosť s najmodernejšou technikou, ak ju pri práci využívate, či sú kancelárske priestory monitorované kamerovým systémom alebo aj klimatizované. Informujte sa u správcu, či budete mať ako budúci nájomník do budovy a areálu nonstop prístup. Možno si potrpíte, aby k vašim budúcim kanceláriám prináležali aj vlastné hygienické zariadenia alebo kuchynka, prípadne či sa v budove alebo blízko nej vyskytuje stravovacie zariadenie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.