Aby mali deti radosť

Naše deti by sa najradšej len celý deň hrali. Často však pritom vyžadujú aj našu pozornosť, sú jednoducho šťastné, keď im venujeme čo i len chvíľku nášho času.

Aj keby sme im najradšej dopriali všetko po čom túžia, nie je to vždy možné. Na jednej strane sa musíme prispôsobiť naším finančným možnostiam, no netreba zabúdať ani na zbytočné rozmaznávanie. Ak dieťa dostane naozaj všetko, čo chce, prestane si vážiť svoje veci a darčeky bude vyžadovať automaticky. Ak ich nedostane, bude nielen sklamané, ale začne si ich nárokovať. Toto je veľmi náročné, keďže si bude myslieť, že musí dostať všetko čo chce. Ak si podobné návyky zoberie aj do dospelosti, len ťažko sa bude vyrovnávať so sklamaním a naviac veľmi rýchlo rozkotúľa všetky zarobené peniaze. Chcete predsa z neho vychovať dobrého človeka, ktorý sa bude vedieť uplatniť aj neskôr v živote.

Neznamená to však, že mu odopriete všetky hračky a zameriate sa len na nevyhnutnosti, avšak investujte do pekných hračiek, ktoré aj dlho vydržia. Opäť sa veľkému záujmu tešia drevené hračky. Dôvodom je najmä to, že sú z prírodného materiálu, takže sa nemusíte obávať žiadnych plastov, a majú oveľa dlhšiu životnosť ako moderné hračky.

Detská fantázia je nevyčerpateľná a zväčša nepotrebujú ani drahé hračky. Často postačí stavebnica, alebo výtvarné potreby a razom sa aj Váš domov zmení na kráľovstvo z rozprávky. Dostatok farbičiek teda zabezpečte na nomiland.sk.

Od útleho detstva sú však deti naviazané najmä na nás rodičov, využime teda každú chvíľku na spoločné hry. Dieťa nebude takto bezpodmienečne vyžadovať Vašu pozornosť večne. Počúvajte ich myšlienky a sny, pred spaním im môžete prečítať aj peknú rozprávku.

V detskej izbe však potrebujú vhodný nábytok. Ak sa obávate ostrých hrán a tvrdých materiálov, kúpte im sedacie vaky pre deti.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.