5 najobľúbenejších aktivít, ktoré robíme, keď sme chorí

Choroba je nepríjemný stav, ktorý nás na niekoľko dní odvedie z nášho pracovného víru povinností a prenesie nás do úplného pokoja a izolácie od vonkajšieho sveta. Keď sme chorí tak sa nemôžme stretávať s ľuďmi, chodiť do prírody, ani športovať. Ako sa zabaviť počas dní, kedy sme odkázaní na pobyt doma v posteli? Pozrite si najčastejšie aktivity, ktoré v čase choroby ľudia robia:

1. Čítanie kníh – choroba je ideálnym časom na prečítanie tej kôpky kníh, ktorá straší na vašom nočnom stolíku už od Vianoc, či od posledných narodenín. U každého z nás sa nachádzajú knihy, ktoré máme rozčítané, či na zozname želaní. Zatiaľ čo počas bežných dní si vystačíte s výhovorkou “teraz na to nemám čas”, keď ste v chrípkovom, či inom chorobnom stave – táto výhovorka neplatí. Zrazu na čítanie kníh máte kopec času a je správne ho využiť. Čítaním sa nielen dozviete veľa z nejakej novej oblasti, ale si aj zdokonalíte slovnú zásobu, pravopis a v neposlednom rade výborne zrelaxujete.

2. Upratovanie v počítači – aj vám sa v počítači kopia fotografie, dokumenty, staré emaily? Raz za čas je skvelé si upratať v počítači a vo všetkých jeho zložkách. Choroba je čas, kedy máte šancu usporiadať si fotografie do prehľadných zložiek, hudbu do správnych kategórií.. Vymažte staré filmy a vyčistite si mailovú schránku od spamov a niekoľkoročných emailov  – ten pocit, kedy na ploche nebudete mať žiadne zbytočnosti a vo vašom počítači sa zrazu nájdu nové gigabajty kapacity je na nezaplatenie

3. Hranie online hier – na internete dokážete premrhať hodiny a hodiny času. Či už je to chatovanie s priateľmi alebo čítanie blogov, či sledovanie videí na youtube. Novou zábavnou formou trávenia času na internete je hranie online hier. Zahrajte si napríklad kazino – v pohodlí vášho doma si môžete vyskúšať adrenalín ako v pravom kasíne. Niektoré online hry sú aj výbornou formou zárobku – ak si ustriehnete čas a investované financie môže sa stať, že si počas vašej PNky aj dobre zarobíte.

4. Spánok – počas celého roka sa sťažujeme na náročné pracovné nasadenie. Pracovné dni sa rýchlo striedajú s víkendami a rodinnými povinnosťami, často si ani cez víkend nevieme výdatne oddýchnuť a načerpať nové sily na ďalší pracovný týždeň. Preto by ste počas choroby mali SPAŤ. Vyspite sa dosýtosti, naozaj si oddýchnite, relaxujte a upracte si myšlienky. Vaše telo sa tak rýchlejšie zregeneruje a dostane sa zchoroby.

1

5.  Vzdelávacie kurzy na internete – snívate o tom, že sa raz naučíte programovať, pracovať s grafickým programom, štrikovať, či začnete s kaligrafiou? Teraz máte na to dostatok času. Prihláste sa do online programu na vzdelávanie, alebo sledujte tutorialy na youtube z oblasti, ktorá vás zaujíma. Po nútenom oddychu sa vrátite do pracovných povinností nielen oddýchnutí, ale aj vzdelanejší.

 

Ako trávite čas počas choroby vy? Tešíte sa po chorobe hneď do práce?

                                                                                           

Save

Save

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.