3 tipy na zero waste darčeky

Každoročné vymýšľanie vianočných darčekov dá niekedy poriadne zabrať. Najmä, ak chceme darovať niečo originálne a nie každý rok to isté. Čo tak darovať niečo, čo má väčší význam a zmysel? 

TIP č.1.
DARČEKOVÝ ZERO WASTE BALÍČEK
Ekologicky a prírodou inšpirovaný darčekový balíček

Ak vám a vašim blízkym záleží na životnom prostredí, určite vás poteší tento zero waste balíček, určený aj ako štartovacia sada pre všetkých, ktorí chcú začať myslieť a žiť ekologicky. V balíčku nájdete samé praktické veci – prateľné odličovacie tampóny z biobavlny, sieťovku na ovocie a zeleninu, bambusovú zubnú kefku a pollitrovú eco fľašu Retap, na ktorú sa vzťahuje doživotná záruka v prípade rozbitia.

adventne-svieckyTIP č.2
RUČNÉ VÝROBKY S VôŇOU MEDU
Ekologické ručne vyrábané sviečky

Ak chcete šetriť životné prostredie, používajte opakovane sklenený svietnik, do ktorého si dáte čajovú sviečku z včelieho vosku bez obalu. Voňajú krásne po mede. A čo je viac, ako si tú sviečku aj sám vyrobiť?

TIP č.3
NAJEKOLOGICKEJŠÍCH DARČEK JE ZÁŽITOK
Darujte detoxikačný pobyt 

Zdravie máme len jedno a preto by sme sa oň mali patrične starať. Darujte svojim blízkym detoxikačný pobyt – niekoľko výnimočných dní v krásnom prostredí, kde budú mať čas venovať sa len sebe.

“Stretla sa partička ľudí… každý si priniesol „svoje“…netrvalo dlho a zrazu s očisťovaním tela sa otvárali duše. Stali sme sa otvorenejšími, prístupnejšími, podporovali sme sa navzájom. Báječné dievčence Mimka, Ľubka, Katka, ale aj Zuzka nám pomáhali obetavo prekonávať individuálne ťažkosti (a to hocikedy aj v nočných hodinách). Patrí im veľké ĎAKUJEM. Vďaka prináleží aj Peťovi, ktorý nám priblížil tradičnú čínsku medicínu a bez servítky otvorene povedal každému, kto mal záujem, kde je problém a čo je nutné „pustiť“ do minulosti… Už pred pár rokmi som si robievala pôstne dni – jednodňové, trojdňové… tento pobyt bol pre mňa výzvou: je to o rozhodnutí sa, dôverujte sebe… Nemajte obavy !!! S podpornými očistnými technikami a pomocnými rukami (i nohami :)) dievčat to zvládnete. Ani na okamih som neľutovala rozhodnutie absolvovať tento pobyt a teším sa na ďalší… Aby ste mohli svietiť pre iných, musíte najprv svietiť sami sebe… Držím vám všetkým palce… zažijete úžasnú „jazdu“, kedy aj hora bude voňať inak… “

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.