3 praktické rady, ktorými by ste sa mali riadiť pri zariaďovaní detskej izby

 

Vaše dieťatko už vyrástlo a plánujete mu v blízkej dobe zariaďovať vlastnú detskú izbičku? Ešte predtým, ako si pozriete inšpirácie na internete a pôjdete kupovať zariadenie detskej izby, si prečítajte naše užitočné rady, ktoré vám výrazne uľahčia zariaďovanie detskej izbičky.

 

1. Myslite do budúcnosti a vyberajte kvalitný stôl a stoličku


Vaše dieťatko bude rásť a stôl so stoličkou, ktoré malo v štyroch rokoch, mu v desiatich výškovo vyhovovať nemusí. Ak chcete ochrániť zdravie dieťatka, a to určite chcete, kúpte dieťaťu do detskej izby kvalitný detský drevený rastúci stôl. Takéto rastúce stoly môžete prispôsobiť výške vášho dieťatka. Ochránite tak zdravie jeho chrbtice.

 

K takémuto stolíku vám odporúčame kupovať aj detské rastúce stoličky. Takáto investícia sa vám jednoznačne oplatí. Nebudete tak musieť každé dva roky kupovať novú stoličku a nový stôl.
polopate.sk_rastucistol

2. Stôl umiestňujte k prirodzenému zdroju svetla

 

Okrem zdravia chrbtice myslite aj na zdravie očí vášho drobca. Pri zariaďovaní miestnosti by ste mali ako prvé do izby dávať posteľ a stôl s rastúcou stoličkou. Konkrétne stôl vám odporúčame umiestňovať k prirodzenému zdroju svetla, čiže pod okno. V žiadnom prípade ho nedávajte do tmavého kúta. Ani kvalitné osvetlenie pracovnej plochy by dieťa neochránilo pred poškodením zraku.

 

3. Kupujte skôr neutrálnejšie zariadenie detskej izby

 

Je fajn, keď dieťaťu zariadite detskú izbu v motívoch jeho obľúbenej detskej rozprávky. Keď však dieťa vyrastie, kedysi milované rozprávkové postavičky prestane mať rado a čo s takým zariadením, keď bude vaše dieťa väčšie? Odporúčame vám kupovať nábytok v neutrálnych prírodných farbách. Detskú izbu spravíte detskou izbou práve vhodným výberom detských doplnkov. Odporúčame vám vybrať rozprávkový lacný detský koberec a na stenu nakresliť obľúbené rozprávkové motívy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.