3 najčastejšie chyby, ktoré robíme pri kúpe novej obuvi

Aj vám sa už stalo, že keď ste sa rozhodli priplatiť si za obuv, po pol roku ste túto obuv museli vyhodiť, lebo sa vám odlepila podrážka, znehodnotil materiál zvršku? Väčšina z nás robí pri nákupe novej obuvi veľké chyby. Chcete vedieť aké?

 

1. Všímame si len cenu

Aj keď si veľmi dobre uvedomujeme, že cena nie vždy určuje kvalitu topánok, riadime sa najmä podľa nej. Samozrejme, že nie vždy disponujeme takou finančnou čiastkou, akú si pýtajú predajcovia za topánky, ktoré sa nám páčia. Dôležité je ale, aby sme si všímali skôr kvalitu ako cenu, pretože práve tá nám napovie, či nám nové značkové topánky vydržia niekoľko rokov, alebo ich hneď po prvej sezóne budeme musieť nahradiť novými.

 

2. Neporovnávame s inou obuvou

Častokrát berieme hneď prvé topánky, ktoré zbadáme, pričom v predajni, alebo aj v iných predajniach máme možnosť nájsť si podstatne kvalitnejšiu obuv.

Naučte sa porovnávať, skúšať viaceré topánky. Doprajte si viac času na výber nových topánok. Ak potrebujete lakované lodičky, pretože sa blíži plesová sezóna, resp. potrebujete ich kvôli svojej práci, porovnávajte lodičky od viacerých výrobcov. Všímajte si podrážku, kvalitu zvršku, ale hlavne si vyskúšajte v nich chodiť. Radšej strávte v predajni viac času, ako by ste si mali kúpiť obuv, v ktorej sa budete cítiť nepohodlne.

polopate.sk_vyber topanok

3. Bojíme sa investovať do kvalitných značiek

Kvalita viacerých značiek išla dole vodou a práve preto sa obávame, že topánky známych európskych značiek nie sú už také kvalitné ako kedysi. Ak máte dobré skúsenosti s niektorými značkami, nebojte sa do nich investovať. Vydržia vám podstatne dlhšie ako lacnejšie topánky a uvidíte, že ani vaše nohy nebudú vôbec trpieť. Stále platí, že niektoré značky si zachovali svoju kvalitu, tak prečo neposkytnúť nohám komfort, ktorý si zaslúžia? Neriskujte hallux (vybočenie palca) a investujte skôr do kvalitnejšej obuvi.

 

TIP: Ak chcete peknú a kvalitnú obuv, nevšímajte si ceny, porovnávajte obuv a hlavne nebojte sa priplatiť si za kvalitu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.