TOPlist

Vybavte si obchodné priestory

Predaj v kamenných obchodoch značne ustupuje do úzadia. Dôvodom je najmä internet, ktorý umožňuje nakupovať oveľa lacnejšie a rýchlejšie.

Jeho najväčšou výhodou je čas. Nielen pri hľadaní tovaru, ale aj pri jeho doručení, kedy nám príde takmer k dverám bytu, či domu. Uprednostňovaný je však aj pre možnosť nakupovať kedykoľvek to vyhovuje nám. Nie sme teda viazaní na otváracie hodiny a tovar môžeme jednoducho porovnávať v pohodlí domova vtedy, kedy to vyhovuje nám.

Aj keď kamenné predajne viac obchádzame, predsa len sú tovary, pri ktorých nákupe radšej volíme návštevu obchodu, pred internetom. Sem jednoznačne patrí oblečenie a obuv, kde je lepšie vidieť a vyskúšať, ako následne posielať tovar, ktorý nespĺňa naše predstavy, späť.

Nech sa teda rozhodnete pre akékoľvek podnikanie, zrejme ani Vy internet neobídete. Väčšina predajcov predsa len spája kamennú a internetovú predajňu. V každom prípade však budete potrebovať aj sklad, najmä ak chcete nalákať nových zákazníkov. Práve rýchle dodanie a prijateľná cena dopravy je to, čo Vás môže posunúť v záujme zákazníkov podstatne vyššie. Určite tak počítajte s dostatočným priestorom. Jeho maximálne využitie podmieňujú kvalitné regále do skladu. Tak budete mať tovar vždy v dosahu a aj objednávky sa budú vybavovať podstatne ľahšie.

Väčšina skladov je riešených najmä do výšky, keďže sa počíta každý meter štvorcový. V tomto prípade však nepodceňujte ani výber vysokozdvižných vozíkov. Ich bazár na jungheinrich.sk ušetrí nemalé prostriedky aj Vám.

V prípade väčšiny predajní je príjemný vzhľad v obchode veľmi podstatný. Preto zvoľte kvalitné osvetlenie, no myslite aj na vzhľad holých stien. Ten môžu zjemniť, samozrejme, dekorácie. Vhodné aj do Vašej predajne sú tak obrazy.

 
Komentáre

Zatiaľ žiadne komentáre. Pridajte prvý.

Chýba vám tu niečo? Chcete vedieť viac? Nechajte nám odkaz.