Operácia očí vám vráti radosť do života

Nosiť dioptrické okuliare alebo kontaktné šošovky môže byť v mnohých situáciách dosť obmedzujúce. Zvlášť ak profesionálne športujete alebo v práci veľa čítate, ostrý zrak zaiste považujete za nevyhnutnosť. Dospieť k nemu môžete aj vďaka modernej laserovej operácii očí.

Bezchybný zrak po laserovej operácii

Nie je ľahké zmieriť sa s akýmkoľvek zdravotným nedostatkom, najmä ak vieme porovnať, aký bol život bez neho. Zrak je pre každého z nás veľmi dôležitý a ani tí, ktorí nosia dioptrie, si nemôžu byť istí tým, že sa ich zrak nezhorší. A hoci všetci dobre vieme, že poruchy zraku sa dajú nadobro odstrániť operatívne, málokto sa k tomuto kroku odhodlá. Vidina operačného stola a dlhej a nepríjemnej doby rekonvalescencie vie značne odradiť, rovnako ako aj strach z operácie. Našťastie, pokrok v medicíne nám umožňuje absolvovať operáciu očí, ktorá je nielen bezbolestná, ale aj stopercentne úspešná. Pacientov, ktorí sa k tomuto zákroku rozhodnú, na operačnej sále čakajú moderné laserové prístroje, pracujúce rýchlo a maximálne presne. Jedným z nich je aj femtosekundový laser. Po zákroku laserom sa už do pár minút tešíte z ostrého zraku a v práci ani v škole si nemusíte vyberať voľno. Už hneď po operácii očí sa môžete venovať bežným činnostiam, a to ani nemusíte nosiť terapeutické šošovky.

polopate.sk_operacia oci

Čo od operácie očí čakať

Operáciu očí modernými laserovými prístrojmi môžete absolvovať na odporučenie očného lekára. Preto je nevyhnutné sa najskôr objednať na vstupné vyšetrenia a konzultáciu s lekárom. Ak budú výsledky podrobných vyšetrení priaznivé, na samotný zákrok si už veľa času vyčleniť nemusíte. Zdravotnícky personál vám do očí, ako aj na viečka nanesie anestetické kvapky, ktoré sa postarajú o znecitlivenie oka. Keď sa dostaví ich účinok, pacient si líha na operačný stôl. Femtosekundový laser následne z oka odstráni prebytočné tkanivo bez toho, aby sa povrch rohovky rezal alebo prepaľoval. Na operačnom stole sa vám bude ležať pohodlne, lebo laserovú operáciu očí nesprevádzajú rušivé zvuky ani nepríjemný zápach. Už nikdy viac nemusíte investovať do výmeny okuliarov, rámov alebo sklíčok ani sa zaoberať údržbou kontaktných šošoviek. Operácia očí laserom prináša stabilné výsledky, a tak sa z ostrého zraku budete tešiť celý život.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.