TOPlist

Opaľovací krém: aký vybrať?

Opaľovanie je reakcia buniek v koži, ktorá vzniká ako následok pred škodlivými UV lúčmi, ktoré na nás vystreľuje Slnko spolu so svetlom. Opaľovací krém teda v podstate funguje ako štít proti tomuto žiareniu. Dnes sa pozrieme v čom sa odlišujú pojmy opaľovací krém, ochranný krém a opaľovací olej.

Ochranný krém na opaľovanie

Hľadáte vhodný opaľovací krém?

Ochranný krém (sunblock) je produkt, ktorý má vo svojom zložení oxid titaničitý alebo oxid zinočnatý. Vďaka týmto zložkám úplne zabraňuje prenikaniu UV žiarenia do vašej pokožky. To znamená, že nebudete mať žiadne alebo len veľmi minimálne opálenie!

Opaľovací krém

Opaľovací krém (sunscreen) je naproti tomu produkt, ktorý dovoľuje, aby časť UV žiareniu prenikla cez vrchnú vrstvu kože, čím de facto získavate opálenie kože.

Poznámka: opaľovací krém je síce zaužívaný názov, no v podstate si protirečí so svojou primárnou funkciou. Jeho úlohou nie je zabezpečiť vám opálenie, ale ochrániť vašu pokožku pred spálením na Slnku. Opálenie tak vzniká ako vedľajší produkt.


Opaľovacie oleje

Na zdravé opaľovanie používajte silný opaľovací krémPomáhajú urýchliť opaľovací proces. Obsahujú určité chemikálie, ktoré zosilňujú UV žiarenie dopadajúce na vašu pokožku, a preto vaše telo hnedne rýchlejšie.

Pozor: účelom opaľovacieho oleja nie je blokovať Slnko dopadávajúce na kožu, ako tomu je pri opaľovacích a ochranných krémoch, ale urýchliť proces opálenia! Preto ich používajte iba na tento účel a nie ako každodennú ochranu pred Slnkom!

Používajte iba opaľovacie oleje, ktoré ponúkajú aspoň nejakú ochranu pred slnečným žiarením, ideálne minimum je 15 SPF, inak sa môžete nepekne spáliť.

  Pripravili sme pre vás užitočné tipy a rady, ako na správne opaľovanie, ako vybrať opaľovací krém, aký UV faktor aby ste sa nespálili a podobne.

  Ako sa správne opaľovať? Rady pre bezpečné a zdravé opaľovanieOpaľovací krém: aký vybrať?Aký UV faktor vybrať, aby ste boli dostatočne chránení?Pekné opálenie: Zásady ako sa opáliť a nespáliť?

   

  Máte tip alebo radu ako na to pre ostatných?
  Vedeli by ste doplniť ďalšie užitočné informácie? Ste špecialisti na nejakú tému? Páči sa vám nejaký článok a chceli by ste sa stať jeho partnerom? Máte profesionálne rady o produktoch alebo tipy na služby pre ostatných? Ak viete ako na to, neváhajte a podeľte sa s nami i ostatnými.
   
  Komentáre

  Aj tak je najlepsie opalenie s olejom Raciol :D . Stacia dva dni na lehatku a som hneda jako z Egypta

  …a na treti den mas aj bonus v podobe spalenin alebo este horsie rakoviny koze. Len tak dalej

  este zopar ponfritov okolo seba a nejaky domorodec ma hotovu veceru bez namahy

  Chýba vám tu niečo? Chcete vedieť viac? Nechajte nám odkaz.