TOPlist

Okuliare na okrúhlu tvár – aký rám vybrať?

Okuliare na okrúhlu tvár sú výborným doplnkom. Na svete je obrovské množstvo ľudí a pritom ich odlišuje len niekoľko základných typov tvárí. Samozrejme sa líšia aj mnohými špecifickými prvkami, no primárne rysy sa nezaprú. Okrúhla tvár je veľmi bežná a má svoje charakteristické prvky, ktoré sa nedajú prehliadnuť. V dnešnom sprievodcovi sa pozrieme na to, aké okuliare na okrúhlu tvar vybrať, aby sme zvýraznili jej prednosti a potlačili menšie nedostatky.

Typické rysy pre okrúhlu tvár:

Okrúhla tvár je pomerne krátka, no zato obojstranne vyvážená s jemnými krivkami. Typické sú aj plné líca, zaoblená brada a často býva označovaná ako ideálna, veď aj deti najčastejšie kreslia postavičky s okrúhlou tvárou. To nemôže byť náhoda.

Okuliare na okrúhlu tvár - ideálne sú obdĺžnikové rámyAké okuliare na okrúhlu tvár treba vyberať?

 • Ak vaša tvár spadá do okrúhleho typu, tak pre vás máme skvelú správu. Pre tento typ tváre by v podstate mala vyhovovať väčšina rámov, ktoré vám prejdú rukami. Takže nájsť okuliare na okrúhlu tvár bude celkom nenáročná úloha.
 • Ideálne pôsobia štvorcové rámy či iné geometrické tvary, ktorých uhly dokážu pekne zostriť vaše mäkké až nevýrazné línie. Je to dané aj tým, že už mierne hranaté rámy pomôže pridať dĺžku okrúhlej tvári.
 • Rozhodne zaujímavou voľbou pre okuliare na okrúhlu tvár môžu byť striktne obdĺžnikové rámy, ktoré budú dodávať plochejší výraz, takže výsledkom bude celkový zoštíhľujúcejší pre celú tvárovú.
 • Poobzerať by ste sa mohli aj po okuliaroch s dlhším rámom. Vďaka ich pretiahnutej dĺžke môže tvár dostať chudší podtón.

Akým rámov sa vyhnúť pri okrúhlej tvári?

 • Módne ale aj iné katastrofy sa dejú každý deň, takže aj na okrúhlej tvári sa dajú nájsť okuliare, ktoré tam nemajú čo robiť. A to aj napriek veľkej harmónii tohto typu tváre s najrôznejšími okuliarmi. Vyvarovať sa treba hlavne rámov, ktoré sú príliš veľké vzhľadom na vaše dispozície. To však platí v podstate pre všetky tvárové typy.
 • Okuliare na okrúhlu tvár môžu mať štvorcové rámy. To je v úplnom poriadku, no  je dobré sa radšej vyhnúť tým s príliš tvrdým linkami. Tie by mohli až moc zvýrazňovať guľatosť.

Známi ľudia s okrúhlou tvárou:

Kelly Clarkson, Fergie , Emma Stone, Kirsten Dunst, Adele, Queen Latifah, Renee Zellweger, Selena Gomez, Kanye West, Gerard Butler, Kevin Spacey, Seth Rogen

  Nepotrebuje okuliare na okrúhlu tvár? Nevadí, máme rady aj pre ostatné  typy tváre:

  Okuliare pre oválnu tvár – aký rám vybrať?Okuliare na okrúhlu tvár – aký rám vybrať?Okuliare na hranatú tvár – aký rám vybrať?Okuliare na diamantový typ tváre – aký rám vybrať? Okuliare na podlhovastú tvár

  už čoskoro:

  Okuliare na trojuholníkový typ tváre – aký rám vybraťOkuliare na srdcový typ tváre – aký rám vybrať

   

  Máte tip alebo radu ako na to pre ostatných?
  Vedeli by ste doplniť ďalšie užitočné informácie? Ste špecialisti na nejakú tému? Páči sa vám nejaký článok a chceli by ste sa stať jeho partnerom? Máte profesionálne rady o produktoch alebo tipy na služby pre ostatných? Ak viete ako na to, neváhajte a podeľte sa s nami i ostatnými.
   
  Komentáre

  Zatiaľ žiadne komentáre. Pridajte prvý.

  Chýba vám tu niečo? Chcete vedieť viac? Nechajte nám odkaz.