Ochráňte svoje súkromie

Vďaka počítačom sa náš životný štýl v posledných rokoch výrazne zmenil. Zvykli sme si na možnosti a uľahčenia, ktoré vďaka nemu máme nielen v práci, ale aj doma. Zrejme si tak ani Vy neviete predstaviť žiť bez tejto vymoženosti.

Udržať krok s týmto vývojom však nie je vôbec jednoduché. Aj to je dôvod prečo sa orientujeme zväčša len na ich praktické využitie. Len málokto z nás vie, ako opraviť pokazený počítač, no jeho funkcie ovláda väčšina. Byť väčším alebo menším počítačovým „odborníkom“ je tak dnes dôležité a vedieme k tejto zručnosti už naše deti. Ani ony sa v budúcnosti zaručene bez počítačov nezaobídu.

Práca sa nám tak v značnej miere uľahčila, no aj vďaka našim medzerám v odborných znalostiach v tejto oblasti, veľmi ľahko strácame ostražitosť. Ak odchádzate z domu, automaticky zatvorime okná a zamkneme dvere. Takto sa chránime pred zlodejmi, no paradoxné je, že práve na sieti zdieľame a prezentujeme každú maličkosť. Pracovná sieť nás tak veľmi netrápi, keďže vo väčšine firiem, sú za ochranu údajov zodpovední odborní pracovníci, no ak podnikáte musíte si súkromie, ale aj pracovné informácie strážiť sám. Často však špeciálny program nestačí.

Myslite aj na to, čo všetko posielate emailom, či publikujete na sociálnych sieťach. Všetky tieto informácie totiž môžu byť zneužité. Únik dôležitých údajov Vám určite radosť nespraví, preto je dôležité myslieť aj na bezpečný email.

Obchodná aj súkromná komunikácia tak bude chránená pred neoprávneným použitím. Poslúžiť na to môže aj šifrovanie mailov. Aj v tejto oblasti sa však neorientuje každý, preto je na mieste využiť pomoc expertov.

Použitie počítača je jednoduché, no treba myslieť aj na bezpečnosť. Vašou jedinou starosťou teda nie je len pripojenie na internet, alebo atramentové kazety do Vašej tlačiarne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.