Elektrický gril. Na čo si dať pozor

Elektrický gril je pohodlné riešenie pre tých, ktorí preferujú rýchle a jednoduché grilovanie. Ak sa nechcete zapodievať s uhlím či propán-butánovými fľašami a radi si vychutnávate dobré jedlo, tak ste našli svojho favorita. Keď sa ešte zmierite s tým, že bez elektrickej energie nebude žiadna bašta, tak je to jasné. Ale nepredbiehajme. Poďme sa pozrieť na výhody aj obmedzenia, ktoré so sebou prináša elektrický gril.

elektrický gril

Elektrický gril – v čom sa odlišuje?

Elektrický gril je vynikajúcim riešením pre tých, ktorí si radi doprajú grilované špeciality, no už menej radi zdĺhavo chystajú gril, aby mohli konečne začať. Zároveň však môže byť aj skvelým doplnkom ku klasickému grilu na uhlie či plyn. Vždy keď dostanete chuť na niečo dobré a vonku nie je vhodné počasie na grilovanie, tak jednoducho zapnete gombík a pripravíte si po čom vaše hrdlo túži.

Elektrické grily vám bez problémov môžu slúžiť na záhrade, na balkóne alebo hoc aj kuchynskej linke. Tieto typy grilov skutočne oslňujú svojimi kompaktnými rozmermi, nízkou hmotnosťou a ľahkou manipuláciou aj počas prevádzky. Správny elektrický gril by mal obsahovať minimálne nepriľnavý povrch, nastavovanie teploty, vyberaciu misku na odkvapkávaný tuk či svetelný indikátor prevádzky.

Značnou výhodou je bleskurýchle rozpálenie, komfortná regulácia teploty, rýchla a zdravá príprava pokrmu. Nemusíte ani neustále kupovať drevené uhlie či lávové kamene, údržba je jednoduchá a nenáročná.

Tip: existujú aj kontaktné elektrické grily, ktoré dokážu pripravovať jedlo súčasne z oboch strán.

Obmedzenia pre elektrický gril

Trošku zamrzí cena. Tá sa aj pri základných modeloch pohybuje vyššie ako u  najjednoduchších typov grilov na drevené uhlie a brikety.

Strava pripravená na elektrickom grile nemá tú pravú dymovú príchuť ani arómu, ako ju poznáme z grilov na tuhé palivá. Mnoho ľudí preferuje grilované jedlá práve pre ich nezameniteľnú chuť. Treba však dodať, že to nemusí byť negatívum pre každého.

Ako zdroj tepla slúži elektrická špirála, z čoho plynie potreba elektrickej prípojky na prevádzku grilu. Je pekné, že si gril môžete vziať všade so sebou, ale čo z toho, keď v autocampingu vypadne elektrický prúd alebo budete hlboko v horách?

Skúsenosť: jedlo sa síce nespáli tak ľahko, ako u grilov na uhlie, zato je však komplikovanejšia príprava hrubších plátkov mäsa. Snažte sa preto grilovať tenšie kúsky.

Uvažujete o kúpe nového grilu?

Zaujíma vás, v čom sa odlišuje elektrický gril od iných modelov?  Tak si o nich prečítajte:

Gril: Ako vybrať ten správny?

Lávový gril

RBS gril

Plynový gril

Gril na drevené uhlie a brikety

Vodný gril

Elektrický gril

Kontaktný gril

Jeden komentár pre “Elektrický gril. Na čo si dať pozor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.