Dvierka pre psa: všetko, čo musíte vedieť, kým ich nainštalujete

Aj vy občas snívate o tom, aké by bolo úžasné, keby sa váš štvornohý miláčik dokázal vyvenčiť sám? Nie je to vôbec nereálne. S prechodnými dvierkami získate vy aj váš pes pocit absolútnej slobody.

Čo všetko je potrebné vedieť skôr ako kúpime dvierka pre psov?

1. Sú dvierka pre psy bezpečné?

Ak ste videli film Sám doma, možno si myslíte, že prechodné dvere pre psa skvelo poslúžia zlodejom pri pokuse vlámať sa do domu. Žiaden strach. Súčasné dvierka majú zabudované uzamykanie, ktoré môže byť dokonca štvorfázové, a vy sa tak nemusíte báť žiadnych zlodejov ani cudzích zvieracích návštevníkov.

 

2. Sú prechodné dvere bezpečné aj pre dieťa?

Keď sa vám okrem psa po dome tmolí aj malé dieťa, zaručene zablúdi aj k prechodným dverám. Niet sa čomu čudovať – snaží sa len napodobniť svojho kamaráta. Dieťaťu preto vysvetlite, že dvierka smie používať len psík. Najbezpečnejšie je nepúšťať dieťa do miestnosti s dvierkami. Na trhu však existujú aj magnetické dvierka pre psy – pes má na krku špeciálny magnetický obojok a keď sa priblíži k dvierkam, otvoria sa.

 

3. Ako vybrať dvierka pre psa?

Ak ste sa rozhodli zaobstarať pre svojho chlpáča prechodné dvere, je dôležité vybrať správe. Pri kúpe by sme sa mali riadiť tromi faktormi:

Veľkosť psa. Na trhu existujú rôzne veľkosti prechodných dvier pre psa. Psa je pred kúpou potrebné zmerať. Dôležitá je nielen výška, ale aj šírka na najširšom mieste psa. Platí, že dvierka by mali byť o päť centimetrov širšie.

Vek psa. Ak máte doma šteniatko, kúpte si dvierka, ktoré budú vášmu psíkovi sedieť, aj keď vyrastie.

Počet psov v domácnosti. Ak máme doma viac psov či mačiek, prispôsobiť ich musíte každému. Pri inštalácii dbajte o to, aby boli dvierka dosť nízke pre najmenšie zviera a dosť vysoké, aby boli pohodlné aj pre najväčšie zviera.

Predstavte si: Váš štvornohý miláčik sa pohodlne vyvenčí vtedy, kedy to on potrebuje bez zbytočného štekania a nervozity. Dierka pre psa sú bezpečné a pohodlné.

 

4. Ako nainštalovať dvierka pre psa?

Dvere pre psa do dverí nainštalujete bez pomoci odborníka. Okrem dverí môžete dvierka nainštalovať aj do steny či do skla. V takom prípade si však na pomoc zavolajte sklára.

 

5. Náš pes sa dvierok bojí. Ako ho naučiť používať ich?

Pes sa nových dvierok môže báť a je dôležité dopriať mu čas zvyknúť si. Ako prvý krok položte misku s jedlom vedľa dvierok. Potom skúste jednoduchú hru – vyjdite von, psa nechajte vo vnútri a pomocou maškrty či hračky ho volajte k sebe. Zo začiatku mu trochu pomôžte dvierka nadvihnúť. Proces opakujte a nešetrite odmenami vždy, keď psík cez dvere prejde.

Kúpa prechodných dvierok je malá, no celoživotná investícia, za ktorú vám bude váš chlpáč nohy bozkávať (vlastne – olizovať).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.