Aký účes sa vám hodí najviac podľa typu tváre?

Účes, ktorý pristane kamarátke, nemusí automaticky vypadať dobre aj na vás.

Určite sa aj vám už stalo, že ste zatúžili mať účes, ako niektorá z vašich obľúbených herečiek, ale keď vás kaderníčka ostrihala, nebolo to podľa vašich predstáv. Nie každý účes pristane každej tvári. Preto vám poradíme, ako si vybrať účes podľa typu tváre.

Zistiť, aký je presný typ vašej tváre, nie je jednoduché. Pomôžu vám s tým šikovní kaderníci či kaderníčky, ak nie tak sa skúste nájsť v nasledujúcich riadkoch. Keď sa vám podarí zlúčiť váš typ tváre spolu s typom vlasov, tak pochopíte, prečo sú vlasy označované ako koruna krásy.

aky usec sa mi hodi podlatypu tvareÚčes pre oválna tvár

Tento typ tváre je považovaný za ideálny. Vyznačuje sa tým, že je dlhší ako širší. Tvár je jemne zúžená v oblasti spánku. Ak máte presne tento typ, môžete si dovoliť všetky možné účesy či už dlhé, polodlhé aj krátke. Jednoducho môžete experimentovať. Záleží už iba na vašich požiadavkách a na tom, čo sa vám páči.

Aký účes sa hodí na okrúhlu tvár

Táto tvár je väčšinou širšia ako dlhšia, kde najširší bod je v oblastí lícnych kostí. Máva guľatú bradu a krk sa zdá byť kratší. Vhodné sú polodlhé účesy, po stranách rovné alebo prekrývajúce tvár. Napríklad, ak vám pramienky vlasov padajú do tváre, pomôžu vám tvár opticky zúžiť. Vlasy češte a fúkajte do výšky, aby tvár získala niečo viac na dĺžke. Ak chcete ofinu, voľte radšej vrstvenú ako rovnú.

Čo s vlasmi pre hranatú tvár?

Tento typ máva väčšinou vysoké čelo a úzku bradu. Čelo, lícne kosti a čeľusť sú zhruba rovnako široké. Snažte sa zjemniť oblasť okolo čeľustí – ideálne sú asymetrické účesy, ktoré pôsobia bohato. Cestičku vo vlasoch si robievajte na boku, pretože práve toto uberie vašej tvári na hranatosti. Nemusíte sa báť ani vlniek, ich tvarová nepravidelnosť viditeľne zjemňuje a zmäkčuje.

účesSrdcový alebo trojuholníkový tvar

Typická črta je široké čelo a naopak úžená oblasť čeľuste. Táto tvár je ideálna pre ofinu, pretože s ňou dokážete zamaskovať výrazné čelo a pridá na bohatosti v dolnej časti tváre okolo brady. Pristanú vám aj vrstvené krátke účesy a polodlhé, ktoré končia v kúsok pod bradou. S týmto typom tváre sa takisto nemusíte báť ani vlniek, pretože tiež pridávajú na objeme v dolných partiách tváre.

Črty tváre sú ako krivky tela. Ani tie nemôžeme obliecť hocijako sa nám zapáči, ale podľa toho, čo sa im hodí. Ak sa teda dohodnete s vašim kaderníkom, ktorý vám rád určite rád a dobre poradí, tak úspech bude zaručený.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.